Wystartowały zapisy na Uphill Duszniki-Zdrój - Zieleniec 2016

opublikowano: 07 czerwca 2016 autor: Redakcja

Na starcie zawodów w 2015 roku

Na starcie zawodów w 2015 roku
Od 6 czerwca 2016 roku można już się zapisywać na trzecią edycję biegu pod górę na nartorolkach z Dusznik-Zdroju do Zieleńca. Zawody odbędą się 13 sierpnia, ich uczestnicy zmierzą się na dystansie blisko 11 km z przewyższeniem około 350 metrów.

Uphill Duszniki-Zdrój - Zieleniec, to impreza, która co roku bije rekordy popularności otwartych biegów na nartorolkach. W 2015 roku w zawodach wzięło udział 61 zawodników. Ta liczba może nie wydawać się duża, ale jeszcze kilka lat temu trudno było zebrać na zawodach grupę większą niż 20 osób.

W tym roku bieg pod górę z Dusznik-Zdroju do Zieleńca zostanie zorganizowany na identycznych zasadach jak w ubiegłym sezonie. Wyścig rozpocznie się w Dusznikach-Zdroju blisko Parku Zdrojowego na ul. Wojska Polskiego o godzinie 11:00 w sobotę 13 sierpnia. Start wspólny. Rywalizacja dowolną techniką na sprzęcie bez ograniczeń. Trasa biegu prowadzi wyłącznie pod górę. Meta wyścigu zlokalizowana jest w Zieleńcu (narciarskiej dzielnicy Dusznik-Zdroju) w okolicach dużego parkingu. Przez ponad 8 km trasa poprowadzona jest po szerokiej drodze z doskonałym asfaltem. Ostatnie 2 km to asfalt o zdecydowanie gorszej jakości.

Za naszą namową jeszcze w ubiegłym sezonie organizator zdecydował o wprowadzeniu osobnych klasyfikacji dla zawodników biegnących techniką klasyczną i na sprzęcie z pompowanymi kołami. Także w tym roku w tych grupach zostaną wyróżnieni najlepsi zawodnicy, ale pod warunkiem, że w jednej kategorii zbierze się przynajmniej 5 zawodników. Z doświadczenia wiemy, że przy wciąż ograniczonej ogólnej liczbie startujących, zwłaszcza wśród kobiet, trudno liczyć na klasyfikacje dla mniej popularnych nartorolek klasycznych lub pompowanych.

Zapisy do zawodów prowadzone są przez internet. Można też będzie się zapisywać przed biegiem w biurze zawodów, które ma być czynne w dniu zawodów od 9:00. Biuro zlokalizowane będzie tam gdzie zawsze, czyli w budynku MOKiS ul. Zdrojowa 8, po przeciwnej stronie terenów zielonych w stosunku do miejsca startu (około 250 metrów).

Całkiem prawdopodobne, że dzień później, czyli w niedzielę 14 sierpnia w regionie odbędzie się kolejny bieg na nartorolkach nazywany przez organizatora "Mini Maratonem". W założeniach zawodnicy mają wystartować z Niemojowa i pokonać dystans około 20 km, aby zakończyć wyścig w Spalonej. Trasa prowadzić będzie po lekko pnącej się drodze obfitującej w lekkie podbiegi i zjazdy. Obecnie organizator ustala możliwy przebieg trasy zawodów. Gdy będą już znane szczegóły, poinformujemy o tych zawodach w osobnym tekście.

Link do zapisów: Uphill Duszniki-Zdrój - Zieleniec

zaktualizowano wtorek, 07 czerwca 2016 09:49
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.