W Wesołej rozpoczęli kampanię o drugi moduł RoLKoSTRADY. Pomożesz?

opublikowano: 16 czerwca 2015 autor: Redakcja
W ubiegłym roku miłośnicy biegówek i nartorolek z warszawskiej Wesołej przeprowadzili szeroką akcję, dzięki którym uzyskali pieniądze z budżetu partycypacyjnego na projekt i budowę części rolkostrady. Teraz starają się o środki na jej kolejny etap. Jeśli masz cokolwiek wspólnego z Warszawą, możesz pomóc.

Ubiegłoroczna akcja i sukces społeczników z Wesołej, którzy wbrew wielu niedowiarkom wkrótce urzeczywistnią swoje marzenie budowy rolkostrady z prawdziwego zdarzenia na terenie Lasu Jana III Sobieskiego w Wesołej, były wielkim zaskoczeniem dla całego środowiska. O tym wydarzeniu pisaliśmy przed rokiem: Rolkostrada w Wesołej zwyciężyła w walce o pieniądze.

Dzięki ich powodzeniu w wielu innych miejscach naszego kraju uwierzono, że warto zabiegać o powstanie tras dla rolkarzy i nartorolkarzy występując o środki z budżetów partycypacyjnych. O to starano się w tym roku m.in. w Zabrzu (W Zabrzu chcą rolkostrady. Walczą o środki z budżetu partycypacyjnego na 2015).

W Wesołej jak dotąd udało się pozyskać 150 tysięcy złotych na projekt i budowę pierwszego odcinka. Teraz lokalna społeczność potrzebuje finansowania kolejnego etapu - przedłużenia o kolejny odcinek. Wraz z częścią trasy, która będzie wybudowana w tym roku, utworzy on najdłuższy w całej Warszawie prosty tor do jazdy na rolkach, w całości pokryty gładkim asfaltem. Nie przewiduje się na nim żadnych progów spowalniających ani poprzecznych krawężników. Będzie za to dość strome wzniesienie i pętle do wygodnego zawracania.

RoLKoSTRADA ma posłużyć do nauki i zwiększania swoich umiejętności w przestrzeni maksymalnie bezpiecznej, przeznaczonej dla wszystkich miłośników jazdy na małych kółkach.

Tor ma być wybudowany jako miejsce specjalne, wolne od przechodniów i pojazdów. W pobliżu trasy jest parking oraz przystanki autobusów jadących do innych części Warszawy. Można więc liczyć na to, że RoLKoSTRADA przyciągnie naprawdę wiele osób.

Jak oddać głos

Głosować można od 16 do 26 czerwca 2015 roku.

  1. wejdź na stronę http://twojbudzet.um.warszawa.pl/
  2. wybierz dzielnicę Wesoła, projekty ogólnodzielnicowe, projekt nr 19 – Rolkostrada – moduł II
  3. oddaj swój głos

Namawiajcie warszawian do głosowania w ramach budżetu partycypacyjnego na RoLKoSTRADA Wesoła. Projekt w Wesołej nr 19! Głosować mogą dzieci (nawet bobasy), studenci i dorośli. W rubryce adres trzeba wpisać ten warszawski (dlatego student ze stołecznej uczelni też ma prawo głosować, bo np. mieszka warszawskim akademiku). Głosowanie rusza dzisiaj, tj. 16 czerwca!

zaktualizowano wtorek, 16 czerwca 2015 12:25
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.