Co na gwiazdkowy prezent dla nartorolkarza - zbiór pomysłów

opublikowano: 11 grudnia 2019 autor: Redakcja
Jak sprawić prezent entuzjaście nartorolek? Czego może brakować w jego wyposażeniu? Który gadżet będzie na pewno trafiony? Przygotowaliśmy krótki przegląd nartorolkowych akcesoriów, które powinny ucieszyć każdego miłośnika małych kółek.

W dzisiejszych czasach, gdy każdy z łatwością może kupić to, czego potrzebuje, trudno o dobry prezent, z którego szczerze ucieszyłby się obdarowany. Są jednak takie gadżety i akcesoria, które przydadzą się każdemu entuzjaście jazdy z kijami na małych kółkach. Zrobiliśmy subiektywny przegląd prezentów, które nam sprawiłyby radość.

Ciche końcówki widiowe

Końcówki widiowe kijów to część, która chcąc nie chcąc się zużywa. Każdy, kto jeździ na nartorolkach i rolkach terenowych, wcześniej czy później będzie musiał wymienić ten element w swoich kijach. Dlatego jest to prezent, który na pewno nie zakończy na trwałe swojej historii w szufladzie. Ciche końcówki tłumią trzaski grotów o twardą nawierzchnię, amortyzują też część wstrząsów, które powstają przy zetknięciu metalu w końcówkach z asfaltem. W skrócie - znacznie poprawiają komfort korzystania z kijów i sprawiają, że podczas jazdy można cieszyć się dźwiękami natury, a nie stałym odgłosem uderzeń kijów w podłoże.

Proponowany produkt: końcówki widiowe Vexa Silent
Cena: 74,95 zł

Pas biodrowy z bidonem

Każdy nartorolkarz potrzebuje mieć przy sobie podczas treningu czy nartorolkowej wycieczki telefon, dokumenty i butelkę z napojem. Pasy na biodra wyposażone w kieszenie na małe akcesoria i większą kieszeń na bidon to najlepiej sprawdzające się "torby" dla nartorolkarzy. W odróżnieniu od plecaków nie zmieniają położenia środka ciężkości, więc nie zaburzają równowagi. Nie krępują też ramion, a co więcej pozwalają swobodnie oddychać plecom. Dlatego jeśli osoba, której chcesz sprawić prezent, nie ma jeszcze takiego pasa, na pewno się z niego ucieszy.

Proponowany produkt: pas biodrowy Skigo z bidonem 750 ml
Cena: 79,99 zł

Narzędzia do uzbrajania kół

Większość polskich amatorów nartorolek zakochało się w tej aktywności stosunkowo niedawno. Mało kto serwisuje swój sprzęt, nie mówiąc o posiadaniu profesjonalnych narzędzi do rozbrajania i uzbrajania kół do klasyka i łyżwy. Zestaw narzędzi pozwalający na wykonanie tej czynności we własnym zakresie z pewnością będzie udanym prezentem dla każdego miłośnika nartorolek.

Proponowany produkt: Zestaw narzędzi Vexa do wymiany łożysk
Cena: 149 zł

Pokrowiec na nartorolki

Nawet zaawansowani nartorolkarze często z oszczędności, czy braku czasu na wybór i zakup pokrowca, noszą i przechowują nartorolki luzem. To prosta droga do tego, by obiły się w transporcie, czy uszkodziły upadając na twarde podłoże. Torba na nartorolki będzie na pewno trafionym prezentem, nawet jeśli jedną obdarowany posiada, kolejna przyda się na inne modele nartorolek. Naszym zdaniem pokrowiec to pewny kandydat, by ucieszyć otrzymującego ten prezent.

Proponowany produkt: Pokrowiec Swenor na nartorolki
Cena: 109 zł

Pompka przenośna do kół

To gadżet, który z pewnością przypadnie do gustu użytkownikowi sprzętu tzw. terenowego, czyli takiego, w którym koła są pompowane. Przenośna pompka, którą można zabrać ze sobą na wycieczkę, nie zajmuje wiele miejsca w skrzynce z narzędziami, i którą można precyzyjnie napompować koła wysokim ciśnieniem zalecanym przez producentów, przyda się każdemu.

Proponowany produkt: Pompka ręczna do kół terenowych
Cena: 94,95 zł

Penetrant i lubrykant do łożysk

To prezent z gatunku tych praktycznych, który na pewno zostanie wykorzystany przez obdarowanego. Specjalistyczny środek chemiczny w sprayu, który nie tylko czyści, ale przede wszystkim smaruje łożyska specjalnym olejem zmniejszającym opory toczenia.

Proponowany produkt: Prolube Bio Penetrant 240 ml
Cena: 46,99 zł

Rękawiczki na nartorolki

Choć obecnie temperatury są niskie, to przez większość roku jeździmy na nartorolkach w ciepłych warunkach. Każdy nartorolkarz potrzebuje rękawiczek do ochrony dłoni przed tarciem pasków i uchwytów kijów. Przewiewne rękawiczki, które zapewniają komfort nawet w upalne dni, to zawsze potrzebny element wyposażenia. Nawet jeśli osoba, której chcesz je sprezentować, ma już jeden komplet, drugi przyda się na zmianę.

Proponowany produkt: Rękawiczki Vexa Rollerski Concept
Cena: 79,90 zł

Poradnik powstał we współpracy z największym polskim sklepem nartorolkowym - nartorolkowy.pl.

zaktualizowano środa, 11 grudnia 2019 14:25
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.