Nowy termin otwartego kursu nartorolkowego - 12-14 maja

opublikowano: 25 kwietnia 2017 autor: Redakcja
Otwarty weekendowy kurs nartorolkowy współorganizowany przez nasz portal dla osób z całej Polski odbędzie się w drugi weekend maja 2017 roku, od piątkowego wieczoru 12 maja do niedzielnego popołudnia 14 maja. Dla osób przyjeżdżających z różnych części kraju zorganizowaliśmy zakwaterowanie.

Weekendowy Kurs Nartorolkowy na wiosnę tego roku miał odbywać się w przedostatnią sobotę i niedzielę kwietnia. Niestety z powodu opadów śniegu musieliśmy go odwołać. To pierwszy raz w kilkuletniej historii organizowania przez nas szkoleń na nartorolkach, gdy pogoda zmusiła nas do zmiany terminu kursu.

Nowy termin Weekendowego Kursu Nartorolkowego to 12-14 maja. Kurs odbędzie się w Beskidzie Śląskim, zajęcia na nartorolkach prowadzone będą na specjalistycznych nartorolkostradach w Wiśle i Istebnej. Dla osób spoza regionu zorganizowaliśmy zakwaterowanie w Istebnej.

Jak sama nazwa wskazuje kurs trwa dwa dni - sobotę i niedzielę. W jego trakcie zaplanowano zajęcia teoretyczne i praktyczne, w tym łącznie 8 godzin na nartorolkach. Przewidziano m.in. szkolenie z hamowania, skręcania, różnych kroków biegowych, łączenia tych kroków i podbiegania. Indywidualna analiza wideo z bogatym komentarzem trenera prowadzącego pozwoli każdemu zrozumieć swoje błędy i zyskać informacje, jak je poprawić.

Kurs prowadzi bardzo kompetentna kadra, m.in. Józef Michałek, trener teamu nabiegowkach.pl, przez 8 lat prowadził kadrę biegów Polskiego Związku Narciarskiego, trener licencji A wykształcony na Uniwersytecie Karola w Pradze oraz Marek Tokarczyk, instruktor PZN, dzięki któremu setki osób pokochało już nartorolki i narty biegowe.

Zapraszamy miłośników nartorolek na dowolnym poziomie zaawansowania. Także tych na początku swojej przygody z nartorolkami. Nasze dotychczasowe doświadczenia wskazują, że osoby początkujące po dwóch dniach szkolenia radzą sobie na małych kółkach lepiej, niż osoby uczące się samodzielnie przez wiele miesięcy. Wszyscy, którzy na nartorolkach jeżdżą już od dłuższego czasu, najczęściej ucząc się samodzielnie, potrzebują też korekt w technice, czy wskazówek i ćwiczeń pozwalających im osiągnąć wyższy poziom zaawansowania. Wiele takich osób wymaga nieraz cofnięcia się do podstaw, by zrozumieć zasady techniki i od zera poskładać je w całość. Dlatego korzyści z udziału w kursie odnoszą zarówno początkujący, jak też bardziej doświadczeni amatorzy nartorolek.

Niemal wszystkie osoby zapisane na kurs mający odbywać się w kwietniu przepisały swoje zgłoszenie na termin majowy. Dlatego liczba pozostałych miejsc skurczyła się. Miejsca jednak jeszcze są i można się zapisywać.

Wszystkie szczegóły dotyczące kursu, jak też formularz zapisów, znajdują się w bratnim portalu nabiegowkach.pl.

PRZEJDŹ DO SZCZEGÓŁÓW KURSU

zaktualizowano wtorek, 25 kwietnia 2017 12:59
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.