Kurs techniki klasycznej na nartorolkach - krok naprzemianstronny

opublikowano: 07 października 2013 autor: Redakcja
Ten krok najbardziej kojarzy się z techniką klasyczną biegu na nartach i nartorolkach. Jest najwolniejszy, lecz najbardziej uniwersalny. Stosowany na nartorolkach przez osoby, które nie biegały wcześniej na nartach może prowadzić do złych nawyków i wyuczenia błędnej techniki. Warto więc dowiedzieć się z naszego filmu, na co zwrócić uwagę podczas stosowania kroku naprzemianstronnego.

Krok naprzemianstronny to naturalny dla człowieka sposób poruszania się na nartach. Wywodzi się z podstawowego ruchu człowieka jak chód, czy bieg. Przez wytrawnych narciarzy wykorzystywany do pokonywania wzniesień. Mniej zaawansowani stosują go także na płaskich, a nawet lekko opadających trasach.

Krok wymaga skoordynowania pracy mięśni całego ciała, a wykonywany poprawnie technicznie jest kwintesensją klasycznego stylu poruszania się na nartorolkach i nartach biegowych. O tym jak wykonywać go prawidłowo dowiecie się z poniższego odcinka naszego filmowego kursu.

mariusz-michalek-267x400

Mariusz Michałek

Instruktorem prowadzącym kurs jest Mariusz Michałek, jeden z najlepszych współczesnych polskich narciarzy biegowych, wielokrotny Mistrz Polski w narciarstwie biegowym, zwycięzca Biegu Piastów 2012 na 50 km CT, czwarty zawodnik Mistrzostw Świata na nartorolkach seniorów w 2009. Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach powstał w efekcie współpracy Mariusza Michałka z portalami nabiegowkach.pl i nartorolki.pl.
WWW: www.mariuszmichalek.ulotka.org
Telefon: +48 512 491 962

zaktualizowano niedziela, 06 października 2013 14:53
Oceń artykuł
(7 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.