Znicz Olimpijski jechał na nartorolkach na Rio 2016

opublikowano: 08 czerwca 2016 autor: Redakcja
Brazylijka Jacqueline Mourao uczestniczyła w sztafecie olimpijskiej niosącej znicz na rozpoczęcie Igrzysk Olimpijskich Rio 2016. Zawodniczka, która brała udział w aż pięciu Igrzyskach Olimpijskich, niosła znicz jadąc na nartorolkach.

Niestety ta wiadomość nie jest jeszcze zapowiedzią włączenia biegów na nartorolkach do programu Igrzysk Olimpijskich. Mimo to cieszymy się, że nasz ulubiony sprzęt sportowy został wykorzystany do przetransportowania Znicza Olimpijskiego na jednym z odcinków w drodze do Rio.

Pod koniec maja 2016 roku zaszczytu udziału na nartorolkach w sztafecie dostąpiła Brazylijka Jacqueline Mourao, pięciokrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich - letnich i zimowych - w trzech dyscyplinach. Mourao reprezentowała swój kraj dwukrotnie w kolarstwie górskim w 2004 roku w Atenach i w 2008 w Beijing, dwukrotnie w biegach narciarskich w 2006 roku w Turynie i w 2010 w Vancouver, a także w biathlonie w 2014 roku w Soczi. Brazylijka podczas transportowania znicza korzystała z nartorolek Marwe 700 XC, modelu bardzo popularnego wśród biathlonistów.

zaktualizowano środa, 08 czerwca 2016 09:06
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.