W sobotę 17 października z samego rana w okolicach Wejherowa rozpoczyna się historyczny I Ultramaraton Nartorolkowy 140 km z towarzyszącym mu Maratonem 70 km. Organizator prosi wszystkich startujących o zapoznanie się z komunikatem publikowanym na łamach naszego portalu.
Wskazówki dojazdu
Dwupasmówka Gdańsk-Szczecin, w Wejherowie na skrzyżowaniu ze światłami przy sklepie Lidl skręcamy na Piaśnicę-Krokową (droga nr 218). Kolejny skręt w prawo (za miastem) na Darżlubie jest równoznaczny z wjazdem na punkt 0 naszej trasy. Najbliższy, ostatni skręt w lewo oznacza kontynuację właściwej trasy do parkingu i startu.
Parking / start
Parking – 2. kilometr trasy, ok. 100 m po prawej stronie za leśniczówką (miejsca jest dużo, nie parkujemy na trasie).
Miejsce startu to 4. kilometr trasy; uczestnicy zbiegają z 2. kilometra na nartorolkach w ramach rozgrzewki.
Spotykamy się na starcie o 6.00, podpisujemy się pod zaproszeniem i dostajemy numery startowe (małoletni startujący za okazaniem legitymacji szkolnej i za zgodą rodzica z dowodem osobistym).
Sprawdź ofertę największego polskiego sklepu z nartorolkami nartorolkowy.pl.
Uwaga: w lesie do 6.45 jest ciemno zaś po 18.00 zaczyna być już ciemno. Ostatni dzwonek na zakup niezbędnej latarki-czołówki z kompletem zapasowych baterii.
Wczesnym ranem może być też zimno (w ostatnią niedzielę było ok. 0°C) – na początek przydać się mogą ciepłe rękawice + druga para standardowych po rozgrzaniu się.
Biuro biegu i punkt żywnościowo-napojowy
mieści się na 4 kilometrze. Prosimy o punktualne przybycie o godz. 6.00
Godzina startu
Zawodnicy startują o 6.30
Trasa
W ciągu 2 dni poprzedzających bieg trasa zostanie oczyszczona tj. wysprzątana, wydmuchana z liści, żołędzi, szyszek, skrawków drewna i gałęzi, co nie oznacza, że całkowicie pozbawiona tych mankamentów.
Znaczniejsze punktowe ubytki w asfalcie zostaną oznaczone farbą fluoroscencyjną.
Uczestnicy w takcie biegu powinni mieć kaski, ochraniacze i być widoczni dla kierowców: autonomiczne migające punktowe oświetlenie sygnalizacyjne LED (białe przód/czerwone tył) jest dostępne w sklepach rowerowych za 15 zł. Część trasy to droga publiczna: niskie natężenie ruchu – to jedno, a widzialność w jesiennej aurze – drugie.
Sprzęt
Wymóg zasadniczy: startujemy i kończymy na tym samym typie nartorolek. Startujemy i kończymy na kołach w tym samym typie / rozmiarze. Przyda się plecak napojowy z zapasowym kołem, parą końcówek widiowych i batonem energetycznym.
Bufet
Na 4 km na zawodników czeka woda, izotonik, słone krakersy, czekolada i suszone owoce. Każdemu zawodnikowi po ukończeniu biegu zostanie wydana ciepła zupa z chlebem. Wydawane będą także herbata i kawa. Po południu przewidywane jest pieczenie kiełbasek i grzaniec na rozgrzewkę.
Prognoza pogody
Prognoza jak na jesieni: kilkudniowa wskazuje na możliwe opady i przejaśnienia w ciągu dnia. Temperatura ok. 10 stopni (odczuwalna może być niższa). Uczestnicy i kibice zabezpieczają dla siebie odzież dostosowaną odpowiednio do dynamiki i statyki ruchu, adekwatną do możliwych warunków pogodowych.
Organizator prosi także o ponowne dokładne zapoznanie się z zaproszeniem (załącznik pod tekstem), w którym znajdują się szczegółowe i kluczowe informacje organizacyjne.
Bieżące komunikaty bezpośrednio od organizatora publikowane są na forum portalu w wątku poświęconym zawodom.