Dwa biegi drugiej tury Vexa Skiroll Tour w drugi weekend sierpnia

opublikowano: 05 sierpnia 2019 autor: Redakcja
Już w najbliższy weekend - 10 i 11 sierpnia 2019 - w gminie Międzylesie na Dolnym Śląsku odbędą się dwa nartorolkowe biegi zaliczane do cyklu Vexa Skiroll Tour. Zapisy online do czwartku.

Wszystkie zawody wchodzące w skład cyklu Vexa Skiroll Tour to samodzielne biegi, w których można startować poza cyklem. Po każdych zawodach wyznaczani są zwycięzcy, a w trakcie dekoracji wręczane medale kobietom i mężczyznom w klasyfikacjach open i kategoriach wiekowych.

Dwa takie biegi odbędą się w drugi weekend sierpnia w okolicach Międzylesia na Dolnym Śląsku.

Kamyk Uphill

Kamyk Uphill został zaplanowany na sobotę 10 sierpnia. Jego dystans to 4,5 km, a przewyższenie wynosi 300 m. Niech nikogo nie zmyli krótka trasa. Ze względu na bardzo strome nachylenie ten bieg nawet przez doświadczonych zawodników określany jest jako trudny. Znamy głosy, że nawet najtrudniejszy w całym cyklu. Kto chce powalczyć o miejsca, musi "cisnąć" na całej trasie.

Kamyk Uphill to jedyny transgraniczny bieg nartorolkowy w naszym kraju. Rozpoczyna się w Polsce w miejscowości Smreczyna na południe od Międzylesia. Większość trasy wiedzie po polskiej stronie, ale końcowe kilkaset metrów zawodnicy pokonują już w Czechach. Meta znajduje się na wzniesieniu Adam przed wejściem do czeskiego schroniska Kašparova chata. Nic tak nie smakuje jak czeskie lane piwo, czy kofola, którymi można się uraczyć na mecie z widokiem na piękną panoramę górską.

Start do zawodów Kamyk Uphill odbędzie się o godzinie 14:00. Biuro zawodów czynne jest przy starcie od 12:00 do 13:30. Po zawodach i dekoracjach uczestnicy zostaną zwiezieni na start autobusem organizatora.

Dowiedz się więcej o Kamyk Uphill 2019:

Leśny Uphill

Dzień później, czyli w niedzielę 11 sierpnia w niewielkiej odległości na północ odbędzie się Leśny Uphill. Długość jego trasy wynosi 7 km, a suma podbiegów 225 m. Bieg startuje w Niemojowie na zachód od Międzylesia, o godz. 10:30. Trasa jest zróżnicowana, początkowo płaska, następnie łagodnie się pnie. W trakcie zawodnicy napotykają na dwa zjazdy, które na końcach mają wypłaszczenia lub przeciwstoki, które same wyhamowują prędkość. Te elementy urozmaicają przebieg trasy, dają też wytchnienie.

- Leśny Uphillokreślamy mianem "najprzyjemniejszego biegu w całym cyklu" - mówi Michał Rolski - współorganizator. - W ubiegłym roku, po jego pierwszej edycji, podeszło do mnie kilku zawodników i tak właśnie go określiło. A rzadko uczestnicy podchodzą po biegu i zachwycają się trasą. To znaczy, że w tym biegu faktycznie musi być coś wyjątkowego - wyjaśnia Rolski.

Zawody Leśny Uphill to najlepszy bieg w całym cyklu dla osób, które chciałyby zadebiutować w rywalizacji na nartorolkach, ale nie wiedzą jeszcze, jak sobie poradzą. Średni dystans, niewielka wspinaczka i miejsca, gdzie można złapać wytchnienie, pozwolą każdemu ukończyć rywalizację w dobrej dyspozycji.

Po zawodach zawodnicy zostaną zwiezieni na miejsce startu do Niemojowa. Tam odbędą się dekoracje.

Dowiedz się więcej o Leśny Uphill 2019:

zaktualizowano poniedziałek, 05 sierpnia 2019 12:42
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.