Dwumiesięczne szkolenie z nartorolek we Wrocławiu rozpocznie się w maju

opublikowano: 21 kwietnia 2023 autor: Redakcja
Tuż po tzw. długim weekendzie majowym we Wrocławiu rozpocznie się pierwsze grupowe szkolenie na nartorolkach w historii tego miasta. Kurs odbędzie się w ramach Nartorolkowej Szkoły Sklepu Nartorolkowy.pl. Potrwa dwa miesiące i kompleksowo przygotuje adeptów do jazdy na nartorolkach.

Jazda na nartorolkach, jak też bieganie na nartach, to sporty techniczne. Nauczenie się samemu poprawnej techniki biegania jest prawie niewykonalne. Osoba próbująca opanować jazdę na nartorolkach ma podobnie trudne zadanie, jak początkujący pływak, który nigdy nie pływał i podejmuje naukę tej aktywności.
Nauczenie się jazdy na nartorolkach może być trudniejsze niż stawianie pierwszych kroków na nartach. Głównie za sprawą mniejszej stabilności tego sprzętu i obawy przed upadkiem. M.in. z tych powodów nauka biegania na nartorolkach z instruktorem lub podczas zorganizowanych, grupowych kursów, to najlepsza droga do opanowania tej umiejętności w sposób właściwy.

W maju 2023 roku po raz pierwszy we Wrocławiu odbędzie się grupowe szkolenie z jazdy na nartorolkach. Potrwa aż dwa miesiące. W tym czasie kursanci w ramach 16 spotkań zdobędą gruntowną wiedzę o tej letniej odmianie narciarstwa biegowego. Organizatorem jest największy polski sklep z nartorolkami - nartorolkowy.pl.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby się przeszkolić, lecz nie dysponują jeszcze własnym sprzętem, mogą go wypożyczyć na czas nauki w szkółce nartorolkowej. Organizator zapewnia nartorolki marki Vexa, buty Spine i kije do nartorolek.

Prowadzącym szkolenie będzie Michał Rolski, redaktor naczelny naszego portalu. W przeszłości menedżer i zawodnik teamu nabiegowkach.pl, organizator szkoleń sportowych oraz pomysłodawca i twórca wielu kultowych polskich zawodów nartorolkowych. Od ponad 10 lat zawodowo związany z nartorolkami.

Więcej informacji znajdziesz w ofercie kursu jazdy na nartorolkach.

zaktualizowano piątek, 21 kwietnia 2023 11:16
Oceń artykuł
(0 głosów)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.