Grand Prix Polski 30 i 31 lipca ma wyłonić najlepszych na nartorolkach

opublikowano: 27 lipca 2022 autor: Redakcja
W ostatni weekend lipca w Górach Sowich na Dolnym Śląsku po raz trzeci odbędzie się jedna z największych polskich imprez dla sportowców rywalizujących na nartorolkach. Zawody mają wyłonić najlepszych i najbardziej uniwersalnych zawodników ścigających się na małych kółkach. Każdy może wystartować.

Polski Związek Narciarski co roku organizuje Mistrzostwa Polski, ale dla zawodników wyczynowych zrzeszonych w związku. Amatorzy są pomijani, jeśli w przeszłości organizowano dla nich biegi o randzie mistrzowskiej, to często tylko po to, by "odfajkować" temat. Grand Prix Polski ma umożliwić wszystkim zawodnikom startującym na polskiej ziemi wyłonić najlepszych i najbardziej uniwersalnych sportowców. Charakter i program rywalizacji bardzo przypomina sesję Pucharu Świata FIS na nartorolkach.

W sobotę 30 lipca zawodnicy zmierzą się w dwóch biegach: Uphillu Gór Sowich w Pieszycach - biegu pod górę na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m oraz KO Sprintach Dzierżoniów parami na dystansie 200 m - najbardziej widowiskowej, dynamicznej i angażującej formie rywalizacji na nartorolkach. W niedzielę 31 lipca w Pieszycach odbędzie się Pętla Sowiogórska - bieg na dystansie 25 km w płaskim terenie.

Każde z opisanych wyżej wydarzeń, to osobny bieg, po którym publikowane są wyniki i dekorowani najlepsi w kategoriach open i wiekowych co 10 lat. Możliwa jest rywalizacja w kategoriach: techniką klasyczną (w Uphillu Gór Sowich i Pętli Sowiogórskiej) lub techniką dowolną (w Uphillu Gór Sowich, KO Sprintach Dzierżoniów i Pętli Sowiogórskiej). Za ukończenie biegów wszyscy otrzymają pamiątkowe medale - trzy medale z różnych zawodów łączą się jak puzzle w jeden komplet. Całość można powiesić na lodówce jak magnes.

Zawodnicy, którzy ukończą techniką klasyczną Uphiil Gór Sowich oraz techniką dowolną KO Sprinty Dzierżoniów i Pętlę Sowiogórską, zostaną ujęci w klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski. Dla najlepszych w kategoriach open przewidziano nagrody finansowe, w kategoriach wiekowych vouchery do realizacji w sklepie nartorolkowy.pl.

Zapisy do zawodów trwają przez internet do czwartku 28 lipca włącznie za pośrednictwem strony https://gpp.nartorolki.pl/zapisy. Możliwe są też zgłoszenia osobiste w biurze zawodów najpóźniej na godzinę przed startem pierwszego zawodnika.

Więcej informacji na stronie Grand Prix Polski: www.gpp.nartorolki.pl i na facebooku imprezy: facebook.com/Grand.Prix.Nartorolki

zaktualizowano środa, 27 lipca 2022 14:30
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.