Kalendarz (nieoficjalny) Vexa Skiroll Tour 2020

opublikowano: 24 czerwca 2020 autor: Redakcja

Kalendarz (nieoficjalny) Vexa Skiroll Tour 2020

Mateusz Dek
Organizatorzy nartorolkowego cyklu Vexa Skiroll Tour podali kalendarz tegorocznych zawodów zrzeszonych w cyklu. Tegoroczne zmagania rozpoczną się o miesiąc później, czyli w ostatni weekend sierpnia i będą trwały przez trzy weekendy. Zawodnicy wystartują w dwóch nowych miejscach. Jakie daty wpisać do kalendarza?

Podany poniżej kalendarz jest jeszcze nieoficjalny. Choć daty zostały potwierdzone z lokalnymi samorządami i wszystko wskazuje na to, że zawody odbędą się w tym roku właśnie w przedstawionym tu kształcie, do czasu aż nie zostaną podpisane umowy, należy je traktować jako wstępne. To co może się zmienić, to kolejność biegów w każdym z weekendów.

Wstępny kalendarz Vexa Skiroll Tour 2020

  • 29 sierpnia - Jasienica k. Bielska Białej - 25 km F i FP
  • 30 sierpnia - Jasienica k. Bielska Białej - 25 km CT
  • 19 września - Gaboń k. Starego Sącza - Przehyba Uphill - 6,7 km CT, F i FP
  • 20 września - Ciche Górne k. Chochołowa - Gubałówka Uphill - 10 km CT, F i FP
  • 3 października - Smreczyna k. Międzylesia - Kamyk Uphill - 4,5 km CT, F i FP
  • 4 października - Niemojów k. Międzylesia - Leśny Uphill (finał) - 7 km CT, F i FP

Nowe biegi w kalendarzu

Zawody w Jasienicy koło Bielska Białej otwierające cykl w ostatni weekend sierpnia planowane są na terenie nieczynnej strefy ekonomicznej, gdzie została przygotowana doskonała infrastruktura drogowa. Drogi są szerokie i z doskonałym asfaltem. Pętla wynosi 5 km. Zawodnicy będa pokonywać ją 5 razy, co da łączny dystans 25 km.

Profil trasy jest zróżnicowany, występują na niej lekkie podbiegi i zjazdy. Trasa jest bezpieczna, w 2019 roku w Jasienicy prowadzona była nartorolkowa rywalizacja dla młodzieży.

Drugą nowością będzie Gubałówka Uphill w Tatrach. Trasa biegu mierzy 10 km, a przewyższenie niecałe 400 m. Profil jest zróżnicowany, są odcinki płaskie i wznoszące się o nachyleniu łagodnym i stromym. Bieg będzie niezwykle ciekawy także ze względu na panoramę Tatr widoczną z trasy, a zwłaszcza mety na Gubałówce.

Trasy nowych zawodów będziemy przedstawiać jeszcze na naszym portalu wraz z dokładnym opisem, mapami i profilami.

O zasadach cyklu w 2020 roku

Obecne przepisy pozwalają na organizację imprez sportowych o frekwencji do 150 zawodników. To pozwala przeprowadzić biegi dla wszystkich konkurencji (techniką klasyczną, dowolnie i na pompowanych kołach) w jeden dzień. Organizatorzy będą elastyczni i w razie potrzeby wynikającej z pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej wszystkie biegi mogą odbywać się ze startu indywidualnego. Decyzje o formie startu będą zapadały na krótko przed każdym z biegów i będą ogłaszane w komunikacie przedstartowym.

Podobnie jak w poprzednich latach będą prowadzone osobne klasyfikacje w każdym z biegów, a także w generalce - indywidualnie i drużynowo. Nowością będzie zwiększenie liczby kategorii wiekowych, zwłaszcza w konkurencji mężczyzn (tu zaplanowano kategorie co 10 lat), których liczba i rozpiętość wiekowa w każdym sezonie jest coraz większa.

zaktualizowano niedziela, 28 czerwca 2020 15:51
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.