Nowości i zmiany w cyklu Vexa Skiroll Tour w 2019 roku

opublikowano: 02 kwietnia 2019 autor: Redakcja

Start w Pętli Sowiogórskiej w 2018 roku

Start w Pętli Sowiogórskiej w 2018 roku
Cztery weekendy rywalizacji, Mistrzostwa Polski PZN amatorów w ramach sesji w Górach Sowich, znany polski bieg jako finał, to prawdopodobny scenariusz tegorocznego cyklu biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour. Podajemy daty.

Organizatorzy wciąż pracują nad ustaleniem ostatecznego kształtu jedynego otwartego polskiego cyklu w biegach na nartorolkach - Vexa Skiroll Tour. Choć na ogłoszenie szczegółów musimy jeszcze trochę poczekać, sporo już wiadomo. I te informacje możemy już przekazać naszemu środowisku.

Cykl rozpocznie się w ostatni weekend lipca w Górach Sowich. W Pieszycach i Dzierżoniowie w sobotę i niedzielę 27-28 lipca mają odbyć się trzy biegi - Uphill Gór Sowich na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m, knock-out sprinty 200 m (przeczytaj więcej o tej formie rywalizacji) i bieg dystansowy Pętla Sowiogórska na 30 km. Czyli niemal dosłowna kopia zmagań, jakie odbywają się podczas każdego spotkania w ramach Pucharu Świata, czy każdych Mistrzostw Świata FIS na nartorolkach.

Trwają prace i ustalenia z Polskim Związkiem Narciarskim, by biegi w Górach Sowich były równocześnie Mistrzostwami Polski amatorów na nartorolkach. Wówczas wszyscy polscy zawodnicy bez licencji związkowej, którzy w Uphillu Gór Sowich pobiegną techniką klasyczną, a w sprintach i na dystansie dowolną techniką, zostaną sklasyfikowani w mistrzostwach. W sobotę 30 marca przedstawiciele PZN wizytowali trasy zawodów w Górach Sowich, na dniach mają rozpocząć się formalne procedury umożliwiające organizację takiej imprezy.

Oprócz wspomnianych wyżej weekendowych biegów, rywalizujący w Vexa Skiroll Tour będą mieli możliwość ścigać się w zawodach zaliczanych do cyklu jeszcze podczas trzech weekendów: 10-11 sierpnia, 14-15 lub 21-22 września i 5-6 października. W tych terminach odbędą się znane już nartorolkarzom zawody w gminie Międzylesie - Kamyk Uphill i Leśny Uphill oraz w Beskidzie Sądeckim - Łabowa Uphill i Przehyba Uphill. Wkrótce będzie wiadomo, w jakiej kolejności.

Wszystko wskazuje na to, że w 2019 roku finałowe spotkanie cyklu będzie miało miejsce w Dusznikach-Zdroju. Jest szansa, że w sobotę 5 października sportowcy zmierzą się w całkiem nowych zawodach. Obecnie trwają prace i ustalenia nad trasą tego biegu. Natomiast 6 października planowany jest finałowy bieg w ramach świetnie znanej polskiemu środowisku imprezy - Asfalt Uphill na trasie z Dusznik-Zdroju do Zieleńca.

Podsumowując, już teraz warto wpisać sobie do kalendarza następujące weekendy:

  • 27-28.07.2019 - Góry Sowie
  • 10-11.08.2018 - Międzylesie lub Beskid Sądecki
  • 14-15 lub 21-22.09.2019 (ostateczna data zostanie podana wkrótce) - Międzylesie lub Beskid Sądecki
  • 5-6.10.2019 - Duszniki-Zdrój

Ponieważ nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje odnośnie opisanych powyżej nowości i zmian, podane tu informacje należy traktować jako nieoficjalne. Jest bardzo duża szansa, że tegoroczny cykl Vexa będzie miał właśnie taki kształt. Ale na razie pewne są tylko terminy. Gdy tylko zapadną decyzje, niezwłocznie poinformujemy o tym naszych czytelników.

zaktualizowano poniedziałek, 01 kwietnia 2019 18:22
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.