Otwarto zapisy na biegi III sezonu cyklu Vexa Skiroll Tour

opublikowano: 26 maja 2019 autor: Redakcja
Można już się zapisywać na wszystkie biegi zaliczane w tym roku do jedynego polskiego otwartego cyklu biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour. Przypominamy kalendarz i główne zasady rywalizacji.

W 2019 roku cykl Vexa Skiroll Tour zrzesza aż osiem biegów. Od 26 maja można już się na nie zapisywać. Warto zrobić to już teraz, bowiem od daty zgłoszenia zależy wysokość opłaty startowej. Kto zapisze się w pierwszym terminie zapłaci najniższe wpisowe, nawet jeśli wpłaci je gotówką dopiero w biurze zawodów przed biegiem.

Zapisy przez formularz internetowy prowadzone są za pośrednictwem największego operatora zapisów w naszym kraju - firmę Datasport - tę samą, przez którą odbywają się zapisy na Bieg Piastów, Ultrabiel, czy niezliczoną liczbę maratonów i imprez sportowych w kraju. Większość zawodników ma tam już swoje profile. Rejestracja na biegi cyklu jest więc łatwa i szybka.

Kalendarz Vexa Skiroll Tour 2019

lp. data nazwa miejsce dystans i charakter
1 27.07.2019 Uphill Gór Sowich Pieszyce 9 km z przewyższeniem 430 m
2 28.07.2019 Pętla Sowiogórska Bratoszów k. Pieszyc 30 km w terenie płaskim
3 10.08.2019 Kamyk Uphill Smreczyna k. Międzylesia 4,5 km z przewyższeniem 300 m
4 11.08.2019 Leśny Uphill Niemojów k. Międzylesia 7 km z sumą podbiegów 225 m
5 21.09.2019 Łabowa Uphill Łabowa k. Nowego Sącza 7,5 km z przewyższeniem 430 m
6 22.09.2019 Przehyba Uphill Gaboń k. Starego Sącza 6,7 km z przewyższeniem 580 m
7 05.10.2019 Skalny Uphill Łężyce k. Dusznik-Zdroju 6 km z przewyższeniem 230 m
8 06.10.2019 Asfalt Uphill Duszniki-Zdrój 10,5 km z przewyższeniem 340 m


W sobotę 27 lipca po południu w Dzierżoniowie odbędzie się jedna z ciekawszych nartorolkowych konkurencji. To knock-out sprinty na dystansie 200 m. Zawodnicy ścigają się parami, a szybszy przechodzi dalej. Ponieważ współzawodnictwo odbywa się na krótkiej trasie, wszyscy - zarówno kibice, jak też zawodnicy - mogą obserwować zmagania na bieżąco. Ten bieg odbędzie się tylko techniką dowolną i nie będzie zaliczany do cyklu. Zapisy na sprinty w Dzierżoniowie rozpoczną się trochę później, bo w czerwcu.

W cyklu tradycyjnie prowadzona będzie klasyfikacja generalna indywidualna, jak też drużynowa, dla teamów zarejestrowanych do udziału w cyklu. W tym sezonie, by zostać sklasyfikowanym w generalce, wystarczy ukończyć trzy biegi. Jednak aby mieć szansę na dobrą lokatę w końcowym rankingu, warto wystartować przynajmniej pięć razy. Przeczytaj więcej o zasadach klasyfikacji generalnej w 2019 roku.

Każdy bieg w cyklu to samodzielne zawody, kto nie może wziąć udziału w całym serialu, ściga się w pojedynczych biegach, w których wyznaczani są zwycięzcy, ogłaszane wyniki, a najszybsi dekorowani na podium w kategoriach open i wiekowych.

W zawodach z cyklu Vexa zawodnicy rywalizują w wybranych konkurencjach: na nartorolkach sportowych techniką klasyczną i dowolnie, a także na rolkach i nartorolkach z pompowanymi kołami. Obowiązują limity wobec sprzętu, koła nartorolek muszą być zbudowane z gumy. To powoduje, że prędkości rywalizacji są mniejsze, a przyczepność kół pewna nawet na wilgotnym asfalcie.

Wszyscy uczestnicy zmagań w Vexa Skiroll Tour mogą liczyć na cenne nagrody, nawet jeśli nie mają szans na wysokie lokaty. Podczas każdej tury (weekendu) rywalizacji losowane będą nartorolki marki Vexa, buty nartorolkowe marki Spine, jak też wiele markowych nartorolkowych gadżetów i akcesoriów. Najlepsi w cyklu otrzymają na zakończenie cenne nagrody rzeczowe.

Organizatorami cyklu są portal nartorolki.pl i firma MT-Sport. Sponsorem tytularnym jest marka VEXA. Sponsorzy wspierający to marka SPINE, Skigo, sklep nartorolkowy.pl oraz ośrodek Czubajówka-Nartorolkówka.

Więcej

zaktualizowano niedziela, 26 maja 2019 19:52
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.