Przerwa w organizacji Ultramaratonu Nartorolkowego w 2018 roku

opublikowano: 15 marca 2018 autor: Redakcja

Odprawa techniczna przed startem w III edycji Ultramaratonu Nartorolkowego i biegów krótszych

Odprawa techniczna przed startem w III edycji Ultramaratonu Nartorolkowego i biegów krótszych
Ultramaraton Nartorolkowy organizowany przez ostatnie trzy lata w Puszczy Darżlubskiej koło Wejherowa stał się rozpoznawalną imprezą motywującą do treningu coraz większą grupę polskich entuzjastów nartorolek pragnących zmierzyć się z najdłuższym nartorolkowym dystansem na świecie - 160 km. W tym roku impreza się nie odbędzie.

W 2017 roku Ultramaraton Nartorolkowy na dystansie 160 km organizowany w Wejherowie na początku lipca wraz z biegami na 80 km i 40 km wchodził w skład Festiwalu Biegów Nartorolkowych. Impreza z każdą edycją przyciągała coraz większą liczbę śmiałków pragnących zmierzyć się z długimi dystansami. Warto podkreślić, że nawet najkrótszy dystans 40 km w ramach FBN był najdłuższym z organizowanych w Polsce biegów na nartorolkach. Natomiast bieg na 160 km to najdłuższy dystans na świecie, na którym oficjalnie ścigano się na asfalcie.

Zapewne większość uczestników poprzednich edycji biegu, jak też kolejna grupa obserwatorów, którzy poczuli się na siłach do startu na długich dystansach, planowała w 2018 roku udział w wejherowskiej imprezie. Niestety w tym sezonie zawody nie odbędą się.

- Cel, dla którego powstały zawody, został osiągnięty w 100% za pierwszym razem. Miał być rekord i padł rekord. Po 3 latach corocznego rozwijania zawodów zgromadziliśmy zacne grono zawodników, zaś w 2017 r. przekazaliśmy wpływy z imprezy w łącznej wysokości ponad 10 tys. PLN dla chorych i potrzebujących dzieci. Przygotowanie zawodów wymaga czasu, finansów i zabiegów, to oczywiste. Zajmująca pasja sportowa, pędzące życie, rozgrzana rynkowa koniunktura i obowiązki zawodowe nie zawsze dają się pogodzić. Dlatego planujemy połączyć rzadsze edycje z jeszcze ambitniejszymi celami sportowymi, od których wielu, jak przed laty, znów rozboli głowa i postukają się w czoło... Ale spokojnie. Jeżeli tylko okoliczności dopiszą, w Wejherowie będzie miejsce dla entuzjastów krótkich, długich i ekstremalnie długich zawodów o charakterze ultra. Czyli dla wszystkich. Biegówki i nartorolki górą! - uspokaja Grzegorz Musioł, pomysłodawca i główny organizator Ultramaratonu Nartorolkowego.

Cóż. Ta informacja oznacza, że polskie środowisko nartorolkowe zyskało rok więcej na przygotowania do nartorolkowego startu na długich dystansach. Wykorzystajmy ten czas na trening i podniesienie umiejętności, a na Ultramaratonie Nartorolkowym w Wejherowie widzimy się w 2019 roku.

zaktualizowano czwartek, 15 marca 2018 14:49
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.