Skikome na Kaszebe 2018 - komunikat dla uczestników

opublikowano: 04 czerwca 2018 autor: Redakcja
Publikujemy komunikat organizatora dla uczestników rajdu na rolkach i nartorolkach terenowych, który odbędzie się 9 czerwca w Borach Tucholskich.

Miejsce spotkania

Spotkanie uczestników odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym u Szymańskich we wsi Czernica koło Męcikału nad jeziorem Dbrzyk. Jodyna (Jerzy Buczkowski) będzie na miejscu w piątek od godziny 15:00. Jadący od strony Chojnic drogą 235 przejeżdzają most w Męcikale i skręcaja w lewo na Czernicę. Jadacy tą samą drogą od strony Kościerzyny skrecają w prawo. Potem długa prosta, po prawej stronie miniecie kapliczkę i rozlewisko, przejeżdzamy mostek i przy ostatnim zabudowaniu skrecamy w las na drogę szutrową. Pokonujemy około 3 km i skręcamy w lewo, potem druga droga w lewo. Na rozjeżdzie w Czernicy jest oznakowanie OWP u Szymańskich i powtarza się po 3 km. Newralgiczne miejsca będą dodatkowo oznaczone żółtymi tablicami z napisem SnaK.

Udział w imprezie

Tak jak w latach poprzednich rajd jest imprezą towarzyską i każdy uczestnik bierze w nim udział na własną odpowiedzialność. Organizator wytyczył trasę bezpieczną i ciekawą, ale wymagającą kondycyjnie. Ścieżki szutrowe zajmują około 50% dystansu, reszta to drogi lokalne o bardzo małym natężeniu ruchu. Rajd zabezpieczają dwa samochody obstawy i wsparcia oraz wolonariusze na rowerach. Do dyspozycji będą zestawy opatrunkowe i torba medyczna z pełnym wyposażeniem medycznym. Na trasie wyznaczono cztery miejsca postojowe.

Odżywianie na trasie

Do dyspozycji uczestników w trakcie rajdu będą: woda mineralna niegazowana i gazowana - ta druga jest idealna do schładzania na postojach - banany, jabłka i herbatniki.

Zapasowy sprzęt

Organizator będzie miał ze sobą dwa zestawy Skike V8 na kołach pompowanych i kijki, pompkę oraz podstawowe narzędzia.

Ubranie

Strój należy dopasować do aktualnej prognozy pogody. Jak na razie są one dobre. Obowiązkowe są kaski, zalecane ochraniacze na łokcie, kolana oraz biodra i pośladki.

Jazda na odcinkach

Na każdym etapie można w chwilach słabości przejechać odcinek trasy samochodem organizatora i po czasie powrócic na trasę. Można także połączyć nartorolki z rowerem, który organizator przewiezie na przyczepie. W rajdzie wezmą udział doświadczeni nartorolkarze, jak też osoby, które jeszcze nie pokonały dotąd takiego dystansu. Każdy przejedzie tyle ile może, nie ma wyścigów, ten rajd jest bardzo towarzyski.

Program

Piątek

Rejestracja uczestników i zakwaterowanie. Wniesienie opłat (organizator prosi o przygotowanie drobnych). Wieczorem poczęstunek: kawa, herbata, zimne napoje. Tak jak przed rokiem będzie domowy smalec z kaszubskim chlebem, ogórki kiszone, ciasto drożdżowe.

Sobota

Pobudka o 6:30, śpiochów obudzi rożek myśliwski. Śniadanie uczestnicy jedzą we własnym zakresie. W każdym domku w ośrodku jest czajnik elektryczny, ciepły posiłek można przygotować w budynku socjalnym na górce.

Zbiórka na placu o 8:00, sprawdzenie sprzętu i wstępna rozgrzewka, potem krótka odprawa, odśpiewanie hymnu Klubu Katownia i defilada uczestników. Do miejsca startu jest do przejścia około 3 km przez las. Planowany czas powrotu do bazy to około 15:00. Bedzie potem czas na odpoczynek. Około 18:00 rozpocznie się część towarzyska. Zostanie wydany ciepły posiłek i kaszubski poczęstunek.Uczestnikom zaserwowane zostanie też piwo Skikane uwarzone na tę okazję przez Mistrza Krzysztofa, będzie ognisko i muzyka. - Mam nadzieję, że Profesor Bellwon do tego czasu wyzdrowieje i da czadu - mówi Jodyna mając na myśli koncert gitarowy. - Liczymy także na Kapitalny występ z gumisiowymi pieśniami, ale najważniejsze, że będziemy razem - dodaje Jerzy.

Zalecamy, by zabrać ze sobą coś przeciw komarom.

Niedziela

Śniadanie, kąpiel w jeziorze, kawa i herbata. Po tym uczestnicy pojadą do domów.

zaktualizowano poniedziałek, 04 czerwca 2018 14:50
Oceń artykuł
(5 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.