Szczegółowe informacje o Road to Hel 2022

opublikowano: 23 maja 2022 autor: Redakcja
Organizator ekstremalnego rajdu na nartorolkach i rolkach terenowych Road to Hel podaje więcej szczegółów dotyczących tegorocznej imprezy. Chętni powinni się z nimi zapoznać. Uwaga - zapisy tylko do końca maja! Podajemy szczegółowy program Road to Hel 2022 oraz informacje o zapisach.

Program

Piątek 10 czerwca

Trasa pełna czyli Westerplatte - Hel 115 km

O 19.00 do 19.45 : zbiórka na Westerplatte na parkingu przy wartowni nr 1 (zobacz na mapie). Dojazd aleją M. Sucharskiego, najwygodniej tunelem pod kanałem portowym, po wyjeździe z tunelu kierujcie się na Westerplatte. Można też dojechać autobusem sprzed Dworca Głównego w Gdańsku, ale najprościej będzie się zameldować u organizatora - Jerzego 'Jodyny' Buczkowskiego we Wrzeszczu na ulicy F. Kubacza 13 (lokalizacja na mapie) pomiędzy 17.00 a 17.30. - Przewieziemy Was na miejsce startu busem i zabierzemy rowery, a samochody zostawicie u mnie na posesji lub przed domem - radzi Jodyna.

Do godziny 19.45 zaplanowano czas na rozgrzewkę i sprawdzenie sprzętu, do samochodów ubezpieczających zostanie zabrane wyposażenie, które uczestnicy planują zabrać na drogę.
O godzinie 19.45 grupa przechodzi pod pomnik na Westerplatte i tam nastąpi uroczysty start rajdu, co nastąpi około godziny 20.00.

Co trzeba mieć?

Kask ochronny, dobre lampy czołowe i czerwoną na tył, wskazane odblaski i ochraniacze, zapasowe groty i gumowe końcówki, zapas picia na około 2 godziny, baton energetyczny.

Co zapewnia organizator?

Dwa samochody obstawy plus przyczepka do przewozu rowerów. W samochodach będzie miejsce dla 13 osób, a od Pucka w trzecim dodatkowo 4 miejsca. Organizator zabiera ze sobą dwa komplety kijków, narzędzia do szybkich napraw, po jednym komplecie nartorolek V7, V8 i V9, sprzęt medyczny, leki przeciwbólowe, opatrunki itp. Do dyspozycji uczestników będzie woda mineralna, banany i jabłka. Na postojach (zaplanowano przynajmniej cztery) będzie podana kawa, herbata, napoje oraz coś na ząb. Rajdowi towarzyszą asystenci na rowerach.

Uczestnicy rajdu powinni dotrzeć na Hel między 09.00 a 10.00, potem pójdą do kawiarni i wrócą do Trójmiasta. Są następujące możliwości :

  • Samochodem z organizatorami. W takim wypadku należy się wcześniej zgłosić, by zarezerwować miejsce.
  • Statkiem, trzeba jednak szybko zakręcić się przy kasie, by kupić bilet.
  • Pociągiem.
  • Własnym transportem.

Trasa skrócona czyli z Pucka na Hel około 50 km

Uczestnicy rajdu, którzy wyruszą z Westerplatte powinni dojechać do Pucka między 03.00 a 04.00. Można zadzwonić do Jodyny (tel. 602820957) około 24.00, wtedy będzie mógł podać bardziej przybliżony czas dotarcia do Pucka.

Sobota 11 czerwca, spotkanie towarzyskie

Spotkanie odbędzie się w barze La Plaja (lokalizacja na mapie) o godzinie 18.30. Wejście na plażę nr 52 niedaleko mola w Brzeżnie. Można przyjechać rowerem i na nartorolkach. Dojazd samochodem ulicą Gen. Hallera, na jej końcu znajdują się parkingi płatne i niepłatne.

W barze można zamówić wszelkiego rodzaju napoje, dania główne w tym: ryba z frytkami, kawa, herbata, lody itp.

- Prosimy zabrać ze sobą koce i karimaty, bo potem zasiądziemy na plaży, będziemy pili dobre wino i słuchali wybitnych wykonawców muzyki biesiadnej. Kiedy skończymy, tego nikt nie wie. Tu wodzirejem będzie Krzysztof - wyjaśnia Jerzy Buczkowski.

Niedziela 12 czerwca

Początkowo planowane zwiedzanie Gdańska, jednak odwołane z powodu niespodziewanego wyjazdu, jaki w tym terminie wypada przewodnikowi.

Zapisy

Zapisy zostały przedłużone i przyjmowane są do końca maja. Należy wysyłać je emailem pod adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z tytułem "Road to Hel 2022".

zaktualizowano poniedziałek, 23 maja 2022 10:04
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.