Szkoła sklepu nartorolkowy.pl zaprasza na pierwsze szkolenia wiosną 2024

opublikowano: 02 marca 2024 autor: Redakcja
Wcześniejsza wiosna przyniosła ze sobą pierwsze nartorolkowe kursy organizowane przez szkołę sklepu nartorolkowy.pl. Otwarto już zapisy na szkolenie weekendowe (23-24 marca) i miesięczne (cały kwiecień). W planach są też kolejne kursy.

Wiosna to doskonały okres na przeszkolenie się z techniki jazdy na nartorolkach. Przed nami wielomiesięczny nartorolkowy sezon. Warto go w pełni wykorzystać.

Wrocławska szkoła sklepu nartorolkowy.pl zaprasza na pierwsze szkolenia. Początek wiosny przynosi ofertę zarówno dla mieszkańców Wrocławia i okolic, jak też osób z dalszych części kraju. - Na każdym weekendowym kursie w ubiegłym roku mieliśmy osoby przyjeżdżające nawet z odległych zakątków Polski. Przyjeżdżały same lub z rodzinami łącząc szkolenie z pobytem w mieście. Wrocław ma wiele do zaproponowania także po zajęciach na nartorolkach - mówi Michał Rolski - szef szkolenia sklepu nartorolkowy.pl.

Można się już zapisywać na szkolenia z techniki łyżwowej od podstaw - weekendowe (23-24 marca), jak też czterotygodniowe (4-30 kwietnia) z zajęciami we wtorki i czwartki po południu. Zobacz aktualną ofertę nauki jazdy na nartorolkach szkoły sklepu nartorolkowy.pl.

W planach (wstępnych) jest zorganizowanie też kursów z techniki klasycznej. Przeczytaj więcej o planowanym kalendarzu kursów na nartorolkach w szkole.

Jaki rodzaj kursu na nartorolkach wybrać?

Stawiającym pierwsze kroki na nartorolkach łatwiej będzie rozpocząć od techniki łyżwowej. Dlaczego? Przeczytaj tekst Od jakiej techniki zaczynać naukę biegania na nartorolkach. Szkolenie od podstaw polecane jest nie tylko nowicjuszom, ale też tzw. samoukom, którzy nie brali dotąd udziału w zorganizowanym szkoleniu. Przepracowanie wszystkich zagadnień od podstaw pozwoli zrozumieć, jak rzeczywiście wygląda technika biegania.

Nauka jazdy w szkole sklepu nartorolkowy.pl odbywa się na nartorolkach sportowych (modelach treningowych o umiarkowanej prędkości). Ten sprzęt sprzyja ćwiczeniu techniki, ułatwia też wejście w sport. Z takiej formy szkolenia skorzystają zarówno osoby planujące w przyszłości trenowanie na nartorolkach sportowych, jak też na nartorolkach terenowych.

Do jazdy na nartorolkach - modelach sportowych i terenowych - staramy się wykorzystywać narciarską technikę biegową. Kto pozna ją i przećwiczy na kursie, będzie miał dużo łatwiejszą drogę w dalszym samodoskonaleniu niezależnie od wykorzystywanego sprzętu. Tyle, że pierwsze kroki i postępy znacznie łatwiej poczynić na sprzęcie sportowym.

Kursy techniką klasyczną - które są w planach na maj - polecane są przede wszystkim osobom, które mają już doświadczenia na nartorolkach. Ewentualnie osobom, które nie wyobrażają sobie biegania techniką łyżwową, mają już doświadczenie w bieganiu klasykiem na nartach i chcą pozostać przy tej technice.

Więcej informacji

zaktualizowano sobota, 02 marca 2024 19:55
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.