World Classic Tour - czy rodzi się światowa liga masowych maratonów na nartorolkach?

opublikowano: 16 maja 2016 autor: Redakcja

W szwedzkim Alliansloppet startuje nawet 1500 uczestników

W szwedzkim Alliansloppet startuje nawet 1500 uczestników
Na podobieństwo światowych serii maratonów narciarskich w lecie 2016 roku startuje cykl zawodów na nartorolkach. Wszystkie na dystansach 48 km i więcej, wszystkie techniką klasyczną. Na razie do World Classic Tour wejdą trzy imprezy w Skandynawii. Udział w nich jest otwarty także dla amatorów.

Myślą przewodnią organizatorów cyklu jest wzniesienie popularności współzawodnictwa na nartorolkach na kolejny poziom przez zwiększenie widoczności i zainteresowania tą dyscypliną. World Classic Tour to serial zawodów zorganizowany na kształt zimowego cyklu Ski Classics z klasyfikacją indywidualną, drużynową oraz nagrodami finansowymi.

Pierwsze zawody zaplanowano na 27 czerwca w Norwegii. Bieg na dystansie 60 km zorganizowany będzie w mieście Sandens w ramach słynnego i największego na świecie festiwalu Blink, w którym w zawodach na krótszych dystansach i legendarnym biegu pod górę Lysebotn Opp biorą udział gwiazdy biegów narciarskich i biathlonu z całego świata. Przeczytaj więcej o Blinkfestiwalen.

Alliansloppet

Drugim biegiem cyklu będzie szwedzki Alliansloppet w Trollhättan. Bieg główny na dystansie 48 km odbędzie się 27 sierpnia. To impreza z tradycją i imponującą frekwencją. W 2015 roku w zawodach na różnych dystansach wystartowało łącznie 1500 uczestników.

Na trzecie i ostatnie spotkanie w tegorocznym cyklu zawodnicy zjadą znów do Norwegii, gdzie w Kragerø 3 września zmierzą się na dystansie aż 80 km w biegu Olaf Skoglunds Minneløp.

Liczymy, że World Classic Tour to zaczątek europejskiej lub światowej ligi biegów długodystansowych na nartorolkach. Jeśli w biegach narciarskich największą frekwencją i zainteresowaniem cieszą się maratony narciarskie techniką klasyczną na dystansach 50 km i dłuższych, to czy na nartorolkach nie powinno być podobnie?

Więcej informacji o World Classic Tour znajdziecie na stronie www.worldclassictour.se.

zaktualizowano sobota, 14 maja 2016 14:40
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.