Doskonała frekwencja w Mistrzostwach Ustronia pomimo opadów deszczu

opublikowano: 02 października 2023 autor: Redakcja
W sobotę 30 września 2023 roku w Ustroniu po raz piętnasty ścigano się techniką klasyczną na nartorolkach na dystansie 1600 m. Pomimo niesprzyjającej pogody w zawodach wzięła udział rekordowa liczba uczestników tej imprezy - 53 sportowców. W biegach dla dorosłych zwyciężyli Joanna Kukuczka i Wojciech Wojtyła.

Mistrzostwa Ustronia w Sprintach techniką klasyczną na nartorolkach to najstarsze wciąż organizowane polskie ootwarte zawody nartorolkowe. W tym sezonie odbyły się już po raz piętnasty. Impreza wypracowała swoją renomę, słynie m.in. z doskonałych i wartościowych nagród dla najszybszych uczestników. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Ustronia.

Zawody tradycyjnie odbywały się na dystansie 1600 m, a trasa prowadziła na niemal całkowicie płaskiej asfaltowej drodze poprowadzonej na nadwiślańskich bulwarach. Pokonywano wahadłowo odcinek około 800 m. W strugach ulewnego deszczu nie padł rekord prędkości, ale za to pod względem liczby uczestników były to najliczniejsze zawody w historii imprezy - sklasyfikowano 53 osoby.

Od 2022 roku ustrońskie sprinty na nartorolkach są Memoriałem Józefa Michałka, legendarnego trenera biegów narciarskich, który po zakończeniu kariery w sporcie wyczynowym z wielkim zaangażowaniem przekazywał swoją wiedzę i szkolił amatorów. Miał także swój wkład w organizacaję nartorolkowych zmagań w Ustroniu, które obecnie odbywają się także z myślą o Jego pamięci. Rekordowe frekwencje w 2022 i 2023 roku są wynikiem udziału sportowców z całej Polski przybywających uczcić pamięć tego wielkiego miłośnika biegów narciarskich.

Klasyfikacje prowadzone były osobno dla kobiet i mężczyzn w dwóch kategoriach - dzieci i młodzieży do 16 lat oraz osób starszych.

Wśród dorosłych triumfowali:

1. Joanna Kukuczka
2. Aleksandra Kawulok
3. Maria Szkawran

1. Wojciech Wojtyła
2. Grzegorz Legierski
3. Mariusz Michałek

W klasyfikacji dzieci najszybsi byli:

1. Kinga Gazurek
2. Maja Strokosz
3. Agnieszka Krężelok

1. Filip Juroszek
2. Tomasz Cieślar
3. Paweł Probosz

Dokładne wyniki zamieszczamy pod tekstem w plikach do pobrania.

zaktualizowano poniedziałek, 02 października 2023 14:29
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.