II Bieg Jaćwingów na nartorolkach tym razem w deszczu

opublikowano: 10 sierpnia 2015 autor: Redakcja

II Bieg Jaćwingów na nartorolkach tym razem w deszczu

Anna Romanowicz
Blisko 60 zawodników ścigało się na nartorolkach w niedzielę 9 sierpnia 2015 roku w Gołdapi. W biegu dowolną techniką na dystansie 21 km, podobnie jak przed rokiem, najszybszy był Daniel Iwanowski.

Pierwszy Letni Bieg Jaćwingów, który odbył się w lipcu 2014 roku, okazał się sukcesem organizacyjnym i przyciągnął wówczas rekordową liczbę startujących na nartorolkach. Nam ten bieg kojarzy się głównie ze strasznym upałem i prażącym słońcem, które towarzyszyło zawodnikom na trasie.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się przenieść imprezę na sierpień licząc na temperatury bardziej sprzyjające rywalizacji. Tym razem jednak startujący musieli zmagać się nie tylko z rywalami, ale też strugami deszczu, który spadł w Gołdapi w trakcie zawodów. Dla twardych, startowych kółek nartorolek mokry asfalt był niczym lodowisko. Cóż, przynajmniej uczestnikom tym razem nie było gorąco.

Zawodnicy ścigali się na pętli 7 km w dużej mierze prowadzącej przez ulice miasta. Do pokonania były trzy okrążenia. Bieg odbywał się dowolną techniką. W przeciwieństwie do pierwszej edycji organizatorzy nie wprowadzili osobnej podklasyfikacji techniką klasyczną. Szkoda, bo wielu amatorów w naszym kraju preferuje tę technikę.

Wyścig wygrał ubiegłoroczny zwycięzca - Daniel Iwanowski (UKS Rawa Siedlce), któremu pokonanie trasy zajęło 41 minut i 44 sekundy. Ze stratą blisko 40 sekund drugi na mecie był Kacper Janowski (UKS Hubal Białystok) przed Damianem Dukiem (UKS Rawa Siedlce), który na pokonanie 21 km potrzebował dodatkowo 30 sekund.

Wśród pań najszybciej z trzema okrążeniami poradziła sobie Kamila Borkowska (UKS Rawa Siedlce), która linię mety przecięła po 51 minutach i 1 sekundzie. Druga wyścig zakończyła Monika Sołoniewicz (UKS Rawa Siedlce). Trzecia na mecie była Marcelina Wojtyła (LKS Pogórze / Skipol).

Wszystkie wyniki >>

Poniżej galeria zdjęć autorstwa Anny Romanowicz.

zaktualizowano poniedziałek, 10 sierpnia 2015 10:13
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.