Sukces Jacka Mederskiego w czeskim cyklu Skiroll Classics 2017

opublikowano: 02 października 2017 autor: Redakcja

W sobotę ścigano się na płaskiej trasie wokół kąpieliska Kristýna

W sobotę ścigano się na płaskiej trasie wokół kąpieliska Kristýna Alicja Rolska
W weekend na przełomie września i października odbyły się w Czechach ostatnie dwa nartorolkowe biegi z cyklu Efisan Skiroll Classics, w tym Mistrzostwa Czech. W obu zawodach startowali Polacy. Jacek Mederski z teamu nabiegowkach.pl stanął na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej weteranów.

W sobotę 30 września zawodnicy ścigali się na dystansie 30 km. Pięciokilometrowa pętla wokół kąpieliska Kristýna położona jest na najdalej wysuniętym na zachód północnym krańcu Czech. Zawodnicy przebiegali m.in. przez trójstyk, czyli miejsce, w którym stykają się granice Polski, Czech i Niemiec. Choć trasa prowadziła niemal po płaskim terenie, dużą trudność sprawiał bardzo silny wiatr, który na dużym fragmencie pętli wiał zawodnikom w twarz.

Po raz pierwszy w historii czeskiego cyklu wszyscy zawodnicy zmierzyli się na jednakowym sprzęcie. Na czas startu otrzymali nartorolki do techniki klasycznej czeskiej marki Sporten. Najszybsi w tym wyścigu byli Václav Sedláček (Silvini Madshus Team) i Kateřina Smutná (Pioneer Investments Team).

W sobotnich zawodach wystartowało 51 uczestników, w tym dwóch Polaków. Jacek Mederski zajął 18. miejsce open i drugie w klasyfikacji weteranów, czyli mężczyzn w wieku 50 lat i więcej. Michał Rolski ukończył bieg na 35. pozycji. Obaj panowie to zawodnicy teamu nabiegowkach.pl.

Pełne wyniki z soboty.

W niedzielę 1 października w okolicach Liberca odbył się ostatni bieg cyklu Skiroll Classics - dwunastokilometrowy wyścig na królujący nad Libercem Ještěd. Zawody były zarazem Mistrzostwami Czech w biegach na nartorolkach techniką klasyczną. W jednym biegu ze startu wspólnego rywalizowali razem ze sobą zawodnicy z czeskich kadr, seniorzy, juniorzy, weterani. Łącznie w zawodach wystartowało ponad 150 uczestników, w tym Polacy, zawodnicy wyczynowi, członkowie polskich kadr, jak też amatorzy.

Katerina Smutna i Martin Jaks

Najszybszymi zawodnikami dnia byli Martin Jakš i Kateřina Smutná, oboje reprezentujący tego dnia klub TJ Dukla Liberec. Wyniki Polaków przedstawiamy poniżej w kolejności przybywania do mety.

  • Michał Skowron (MKS Karkonosze) - 4. kat. Junior
  • Krzysztof Puda (LKS Klimczok) - 13. kat. Junior
  • Agata Warło (MKS Karkonosze) - 8. kat. Seniorka
  • Jacek Mederski (team nabiegowkach.pl) - 5. kat. Weteran
  • Mieczysław Skowron (Mietek Retro Ski) - 9. kat. Weteran
  • Michał Rolski (team nabiegowkach.pl) - 47. kat. Senior
  • Arkadiusz Szczotka (Biegowki 24) - 53. kat. Senior
  • Artur Strzałkowski - 56. kat. Senior
  • Alicja Rolska (team nabiegowkach.pl) - 12. kat. Seniorka
  • Waldemar Spychalski - 19. kat. Weteran

Pełne wyniki z niedzielnych Mistrzostw Czech.

W niedzielnym biegu na podium stawał tylko jeden nasz rodak. Jacek Mederski (team nabiegowkach.pl) wygrał klasyfikację generalną całego cyklu Efisan Skiroll Classics wśród weteranów i stanął na zasłużonym najwyższym stopniu podium. Warto podkreślić, że w czeskim cyklu kategorie wiekowe są "ubogie". Rozróżnia się tylko juniorów i juniorki, mężczyzn (od 18 do 49 lat), kobiety (wszystkie pełnoletnie zawodniczki) oraz weteranów (wszyscy panowie w wieku 50 lat i więcej). Tym bardziej doceniamy sukces Jacka, który po raz kolejny udowodnił, że polscy weterani mają wiele do powiedzenia nie tylko w kraju, ale też za granicą.

Więcej zdjęć z soboty i niedzieli na facebookowym profilu nartorolki.pl.

zaktualizowano poniedziałek, 02 października 2017 15:49
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.