Wrzesień na nartorolkach (Jelenia Góra)

opublikowano: 07 września 2011 autor: Dawid Sadowski

Dekoracje zawodniczek w kategorii Seniorek

Dekoracje zawodniczek w kategorii Seniorek Dawid Sadowski
Odbywające się przez wszystkie weekendy września zawody nartorolkarskie to dowód, że sport ten zdobywa coraz większą popularność. Ze wszystkich imprez zdamy dokładną relację. W tej odsłonie przedstawiamy nasze wrażenia z Jeleniej Góry, gdzie w minioną sobotę - 3 września - odbył się pierwszy z 5 startów w ramach Pucharu Polski w biegach na nartorolkach 2011. Z 70 zapisanych zawodników, bieg ukończyły 63 osoby. W kategorii seniorów triumfowało Podlasie, z kolei w większości kategorii juniorów prym wiódł Tomaszów Lubelski.

Mieliśmy szczęście – warunki pogodowe dopisały. Słońce, malownicza okolica i dobra droga sprzyjały zawodnikom. Mimo to, trasa nie była łatwa. Na całym dystansie 2000 lub 1500 m (w zależności od kategorii) składała się z ;niełatwych podbiegów. Pokonanie jej wymagało więc sporego wysiłku. Po twarzach startujących nie było go jednak widać. Zawody odbywały się w pięciu kategoriach wiekowych. Wśród seniorów spotkaliśmy wiele nazwisk znanych już od lat pasjonatom biegówek. Na podium stanęli przygotowujący się do olimpiady Andrzej Honczar (UKS Hubal Białystok), Tomasz Kałużny (LKS Poroniec Poronin), Robert Farin (UKS Warta Kamienica). Wśród kobiet zwyciężyła Emilia Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl.

W Jeleniej Górze pojawiły się też legendy. Największe wrażenie wywarło na nas spotkanie z Dorotą Dziadkowiec-Michoń – biegaczką narciarską specjalizującą się w biegach długodystansowych, wielokrotną mistrzynią Polski, trzykrotną Mistrzynią Europy w biegach na nartorolkach i prawdziwą skarbnicą wiedzy. Pani Dorota potrafi opowiadać o nartorolkach z nieudawanym entuzjazmem, a jednocześnie przekornie. Udowadniała młodszym, że dużo się jeszcze muszą nauczyć, aby osiągnąć perfekcję. Chodzi tu nie tylko o metody trenowania oraz tajniki techniczne sprzętu, ale również historię nartorolek. Przyznajemy, że także nas udało się jej zawstydzić.

Dużo radości sprawiło nam obserwowanie zmagań juniorów. Wielu z nich dorównywało umiejętnościami starszym kolegom, a zapałem nie ustępowali im w niczym. Na szczególną uwagę zasługują Piotr Skowron (MKS Karkonosze) pierwszy na podium w kategorii Juniorów A oraz Damian Tomasz z KS Jedność Nowy Sącz triumfator w kategorii Juniorów B. W pozostałych kategoriach juniorów zwycięzcami byli zawodnicy z MULKS z Tomaszowa Lubelskiego.

Producenci nartorolek Rollspeed Konrad Sadowski i Dawid Sadowski ze zwyciężczynią kategorii seniorek Emilką Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl.

Na zawody pojechaliśmy nie tylko dopingować startujących. Chcieliśmy im również zaprezentować produkowane przez nas nartorolki Rollspeed. Polską alternatywę dla innych dostępnych na rynku. Andrzej Honczar zgodził się je przetestować. Jesteśmy pewni, że będzie zadowolony. Także inni zawodnicy zainteresowali się naszą ofertą. Bardzo cieszy nas, że możemy im ułatwić zdobycie dobrej klasy sprzętu.


Do zobaczenia na następnym starcie w Tomaszowie Lubelskim i Krynicy Górskiej.

zaktualizowano wtorek, 22 maja 2012 09:22
Oceń artykuł
(0 głosów)
Dawid Sadowski

Dawid Sadowski

Miłośnik sportu, ukończył szkołę sportową w Supraślu o tradycjach narciarskich. Od lat młodzieńczych wyczynowo uprawiał sport zdobywając wiele wyróżnień w narciarstwie biegowym. Najważniejsze z nich to brązowy medal w biegu sztafetowym w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Wicemistrzostwo w I Podlaskiej Gimnazjadzie oraz Wicemistrzostwo w I Wojewódzkiej Licealiadzie w punktacji zespołowej. Zakochany od pierwszego wejrzenia w nartorolkach, traktując je jako przedłużenie sezonu narciarskiego. Od 2006 roku wraz z bratem Konradem Sadowskim prowadzi pierwszą w Polsce fabrykę nartorolek Rollspeed.

Strona www: www.rollspeed.pl
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.