Wyniki dwudniowej rywalizacji w SworneRace 2019

opublikowano: 14 lipca 2019 autor: Redakcja
W drugi weekend pierwszego miesiąca wakacji - 13 i 14 lipca - w Swornychgaciach na Kaszubach przez dwa dni odbywały się zawody w biegach na nartorolkach. W sobotę ścigano się na długich dystansach od 30 do 45 km, w niedzielę w biegu łączonym 2 x 8 km. Podajemy wyniki.

Bieg SworneRace, choć organizowany dopiero po raz drugi z rzędu, wyrósł na liczące się zawody na nartorolkach. W 2019 roku zawodnicy ścigali się w sobotę 13 lipca na dystansie 45 km techniką dowolną oraz na dystansach 30 km techniką klasyczną i na sprzęcie z pompowanymi kołami. W niedzielę 14 lipca po raz pierwszy zorganizowana została konkurencja znana głównie z biegów narciarskich - raczej nie stosowana w rywalizacji na nartorolkach - bieg łączony. W tym wyścigu sportowcy połowę trasy pokonywali techniką klasyczną, a drugą połowę dowolnie. W ten sposób dwukrotnie przebiegano odcinek 8 km.

W sobotnim maratonie na dystansie 45 km techniką dowolną najszybszy okazał się zawodnik młodzieżowej kadry biegów narciarskich Wojciech Wojtyła reprezentujący MKS Istebna / Skipol.pl Team z czasem 1:35:25.80. Z niewielką stratą dwóch sekund na drugiem miejscu finiszował Jakub Mroziński (Startski.pl / Rollspeed Team). Trzeci czas dnia uzyskał Rafał Koryciński (team nabiegowkach.pl / Cartusia Cartuzy), który potrzbował na dotarcie do mety kolejnej sekundy.

W rywalizacji pań najszybsza była Ewa Gazur (SMS Szklarska Poręba), której pokonanie 45 km zajęło 1:47:07.73. Druga linię mety przecięła Aleksandra Ciepiela (SMS Szklarska Poręba) ze stratą ponad 12 minut do najszybszej zawodniczki. Trzeci stopień podium wypracowała Anna Bezulska (Skipol.pl Team).

W wyścigu techniką klasyczną na dystansie 30 km pierwszy do mety dotarł Józef Wojtyła (LKS Pogórze / Skipol.pl Team) uzyskując czas 1:11:44.62. Dziesięć sekund więcej na ukończenie biegu potrzebował drugi na mecie Piotr Skowron (SMS Szklarska Poręba). Trzeci linię końcową przeciął ze stratą kolejnych ponad 25 sekund Jacek Mederski (team nabiegowkach.pl). Wśród płci pięknej bieg wygrała Jadwiga Grynkiewicz (MT-Sport) z czasem 1:33:10.46, która wyprzedziła o blisko 10 minut drugą na mecie Annę Kulik (Nadleśnictwo Świeradów). Trzeci czas dnia - 1:46:05 - uzyskała Joanna Kujawska (team nabiegowkach.pl).

Zwolennicy rolek i nartorolek z pompowanymi kołami zmagali się na dystansie 30 km na nieco innej trasie, niż zawodnicy na nartorolkach sportowych. W tym wyścigu zwyciężył Ireneusz Rabski (Skipol.pl Team) przed Krzysztoferm Kapitanem (Skiking.pl Team) i Arturem Strzałkowskim z Piechowic. Najszybszą zawodniczką dnia była Aneta Zych (TN Biegówki Wesoła) przed Aleną Kwiatkowską (Pomorskie Towarzystwo Rollskitourowe) i Sławomirą Korbas (TN Biegówki Wesoła).

W biegu łączonym na dystansie 2 x 8 km, odbywającym się w niedzielę, po raz drugi w ten weekend zwyciężył Wojciech Wojtyła (MKS Istebna / Skipol.pl Team) z czasem 0:40:16.07. Druga lokata dla Roberta Farona z Zalesia, który na ukończenie wyścigu potrzebował niecałej minuty więcej. Dalsze 10 sekund na trasie pozostawał sklasyfikowany na trzeciej pozycji Piotr Skowron (SMS Szklarska Poręba). Podobnie jak w rywalizacji mężczyzn, także u pań zawody wygrała zwyciężczyni sobotniego biegu - Ewa Gazur (SMS Szklarska Poręba), której przebiegnięcie łącznie 8 km zajęło 0:50:23.27. Druga w tym wyścigu Aleksandra Ciepiela (SMS Szklarska Poręba) pozostawała na trasie ponad 5 minut dłużej. Trzecia zawodniczka dnia Jadwiga Grynkiewicz (MT-Sport Roolsped.pl) osiągnęła metę ze stratą kolejnych 6 sekund.

Pełne wyniki załączamy pod tekstem w plikach do ściągnięcia.

zaktualizowano niedziela, 14 lipca 2019 18:56
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.