26 maja w Warszawie-Wesołej odbędą się Team Sprinty

opublikowano: 22 maja 2019 autor: Redakcja
Dość spontanicznie zdecydowano o organizacji w niedzielę 26 maja 2019 roku sportowej zabawy na nartorolkach, w której uczestnicy będą ścigać się dwójkami. Cel imprezy jest charytatywny, ma pomóc w realizacji sportowych marzeń młodym sportowcom ze szkoły dla dzieci niewidomych w Laskach.

Decyzja o organizacji imprezy i jej charakterze zapadła dość późno, dlatego też z niewielkim wyprzedzeniem piszemy o niej naszym portalu.

W ostatnią niedzielę maja na Rolkostradzie w Wesołej (skrzyżowanie ulic 1. Praskiego Pułku i Niemcewicza) odbędą się niecodzienne nartorolkowe zawody. Rywalizacja będzie prowadzona w parach żeńskich i męskich (nie przewidziano mieszanych), z których jeden z członków drużyny ma poruszać się techniką klasyczną, a drugi dowolnie (łyżwową lub klasyczną do wyboru).

Bieg zostanie zorganizowany na podobieństwo szkolnej konkurencji "wyścigi rzędów". Do przebiegnięcia będzie odcinek wesołowskiej Rolkostrady - wahadłowo do jej końca i z powrotem, łącznie o długości około 1250 m. Każdy z drużyny pobiegnie trzy razy.

Jak to będzie przebiegać? Startuje pierwszy zawodnik klasykiem, biegnie do końca asfaltu, tam zawraca i wraca do punktu startu, gdy zrówna się z drużynowym partnerem, ten rusza dowolną techniką do biegu, a zawodnik, który ukończył swój odcinek, znów ustawia się w gotowości do startu, po czym wyrusza na trasę (znów klasykiem), gdy jego zmiennik powróci na linię startu. W ten sposób każdy z teamowej dwójki ma pokonać trzy odcinki trasy.

Start do zawodów ma być wspólny grupami. Organizator po zakończeniu zapisów utworzy grupy po 6-8 drużyn, a te będą startować i rywalizować wspólnie.

Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych nartorolek sportowych. Choć zaleca się użycie kół gumowych, można korzystać także z innych, w tym z poliuretanowymi bieżniami. Biegnący techniką klasyczną muszą mieć przynajmniej po jednym łożysku jednokierunkowym na każdej nartorolce, a średnica kół nie może przekraczać 80 mm. Obowiązkowo należy mieć kask i okulary.

Co istotne wszystkie wpływy z opłat startowych, które drużyny wpłacają w kwotach wg swojego uznania, zostaną przekazane na wsparcie dla dzieci niewidomych ze szkoły w Laskach, które uprawiają biegi narciarskie i biathlon. Brakuje im praktycznie wszystkiego. - Potrzeby jakie mają zawodnicy są szokujące, bo w dużej części podstawowe, np. okulary przeciwsłoneczne, ubrania treningowe, rękawiczki, koszulki odblaskowe i oczywiście sprzęt sportowy oraz niezbędne w narciarstwie biegowym smary - wymienia Katarzyna Witek, prezes TN Biegówki. Środki zebrane w trakcie imprezy pomogą im uprawiać ukochany sport.

Najbardziej utytułowana młodzież z Lasek to:

  • Aneta Górska (18 lat) - aktualna mistrzyni i wicemistrzyni Polski w biegach narciarskich osób niewidomych i niedowidzących oraz mistrzyni Polski w biathlonie osób niewidomych i niedowidzących,
  • Paweł Nowicki (18 lat) - kilkukrotny mistrz Polski w biegach narciarskich osób niewidomych i niedowidzących, zajął 5. miejsce na mistrzostwach Świata Goalball w Budapeszcie, członek kadry narodowej juniorów w goalballu,
  • Dorota Niewiadomska (17 lat) - kilkukrotna mistrzyni Polski w biegach narciarskich,
  • Dawid Nowakowski (18 lat) - medalista mistrzostw Polski w biegach narciarskich osób niewidomych i niedowidzących, zajął 5. miejsce na mistrzostwach Świata Goalball w Budapeszcie, członek kadry narodowej juniorów w goalballu,

Wychowankowie szkoły w Laskach - Aneta i Paweł - mają też wziąć udział w niedzielnych team sprintach na nartorolkach.

Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na 12:30. Zapisy będą przyjmowane od 11:00 do 12:00 przy starcie/mecie biegu. Klasyfikacja będzie prowadzona osobno dla drużyn kobiecych i męskich. Organizatorem zawodów jest Towarzystwo Narciarskie Biegówki. Przed zawodami warto sprawdzić, czy nie pojawiły się jakieś komunikaty dotyczące imprezy na facebookowej stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/1254706748027807.

Szczegółowe informacje o zawodach znajdziesz w regulaminie, który publikujemy pod tekstem w plikach do ściągnięcia.

zaktualizowano środa, 22 maja 2019 12:46
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.