Ustrońskie sprinty klasykiem na nartorolkach 29 kwietnia

opublikowano: 21 kwietnia 2017 autor: Redakcja
W sobotę 29 kwietnia 2017 roku w Ustroniu już po raz dziewiąty odbędą się Mistrzostwa Ustronia w Sprintach Techniką Klasyczną na nartorolkach. Zawody tradycyjnie będą przeprowadzone na asfaltowych bulwarach nadrzecznych w centrum Ustronia. Uczestnicy będą się ścigać indywidualnie na odcinku o długości około 800 m pokonując go wahadłowo - tam i z powrotem.

Zawody rozgrywane są stylem klasycznym na nartorolkach z gumowymi kołami o średnicy do 80 mm. Uczestnicy startują indywidualnie. Do pokonania jest odcinek około 800 m, na którego końcu należy wykonać nawrót, meta zlokalizowana jest w okolicach startu. Jak pokazują doświadczenia poprzednich edycji, to właśnie moment nawrotu jest decydujący, tu można stracić najwięcej czasu.

Miejscem zawodów są asfaltowe bulwary spacerowe nad Wisłą zlokalizowane w Ustroniu, w sądziedztwie stacji benzynowej przy aleji Legionów i skrzyżowaniu z ul. Armii Krajowej. Tuż przy miejscu startu znajduje się parking mogący pomieścić kilkadziesiąt samochodów. Zapisy możliwe są wyłącznie w dniu zawodów przed startem.

Program zawodów

  • 9:00 do 11:50 zapisy w biurze zawodów
  • 11:50 na miejscu startu odprawa techniczna i wręczenie numerów startowych
  • 12:00 - start pierwszego zawodnika
  • zakończenie zawodów i dekoracja zwycięzców - na bulwarach, po zakończeniu startu wszystkich zawodników i wywieszeniu listy wyników

Organizator przygotował wiele cennych nagród i pamiątek. Na każdego uczestnika czeka pamiątkowy medal, napój izotoniczny i posiłek regeneracyjny. Dla najlepszych siódemek w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn przygotowano statuetki i cenne nagrody rzeczowe.

Portal nartorolki.pl także w tym roku objął ustrońskie sprinty na nartorolkach swoim patronatem medialnym. Program imprezy, a także regulamin zawodów, załączyliśmy pod tekstem.

Zawody są częścią cyklu spotkań, seminariów i wykładów, które trwają w Ustroniu od 28 do 30 kwietnia. Szczegóły na poniższym plakacie.

zaktualizowano piątek, 21 kwietnia 2017 07:01
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.