W niedzielę 30 sierpnia wystartują w Uphillu Gór Sowich

opublikowano: 26 sierpnia 2020 autor: Administrator
W ostatnią niedzielę sierpnia zawodnicy zmierzą się na nartorolkach w pierwszym biegu zaliczanym do cyklu Vexa Skiroll Tour - Uphillu Gór Sowich. Do pokonania będzie 9 km z 425 m przewyższenia. Te zawody, które w tym roku odbędą się po raz czwarty, to jeden z ciekawszych polskich biegów pod górę.

Uphill Gór Sowich odbywa się nieprzerwanie od 2017 roku. Tradycyjnie już zainauguruje cykl biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour. Zapisy przez internet trwają do czwartku 27 sierpnia. Istnieje też możliwość rejestracji przed biegiem w biurze zawodów, ale wiąże się to z koniecznością pokrycia wyższej opłaty startowej. W chwili publikacji tego tekstu do udziału w zawodach zgłoszonych było ponad 70 sportowców.

Zawody dwukrotnie były nagradzane w plebiscycie gospodarczym Sudeckie Kryształy. W 2017 roku bieg otrzymał wyróżnienie, a rok później znalazł się na trzecim miejscu pośród najlepszych imprez promujących region. Wyżej w tej samej kategorii znalazły się jedynie dwa duże festiwalowe wydarzenia kulturalne.

Impreza chwalona jest przez uczestników za bardzo dobrą organizację, doskonałą atmosferę i pozytywną energię płynącą z miejsca rywalizacji, a także ciekawą i wymagającą trasę. Bieg odbywa się na drodze publicznej zamkniętej na czas współzawodnictwa prowadzącej z Pieszyc na Przełęcz Jugowską - popularnego miejsca turystycznego. Trasa w większości prowadzi przez las, co daje dobrą osłonę przed wiatrem i cieniem.

Uphill Gór Sowich to w 100% bieg pod górę. Na trasie nie ma odcinków płaskich, nie mówiąc o zjazdach. Zawodnicy pokonują przewyższenie 425 m na długości 9 km. Rywalizacja odbywa się w trzech konkurencjach: techniką klasyczną i dowolną na nartorolkach sportowych oraz dowolną techniką na sprzęcie z pompowanymi kołami. Niezależnie od konkurencji regulamin wymaga stosowania kół z czarnej gumy o dowolnej prędkości.

Więcej o zawodach

zaktualizowano środa, 26 sierpnia 2020 13:25
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.