Księgowy z Gliwic pokona na rolkach terenowych ponad 600 km jadąc do Gdańska

Karol Simon, 23 letni księgowy zamierza przejechać na swoich skajkach nawet 700 km jadąc z Gliwic do Gdańska. W trasę zamierza wyruszyć 29 lipca 2023 roku. Kibicujemy Karolowi w jego wyczynie. A może ktoś dołączy, by wspólnie pokonać część trasy?
poniedziałek, 17 lipca 2023 w Z życia

Zmiany w prawie drogowym dotyczące nartorolkarzy weszły w życie 20 maja 2021

Od 20 maja 2021 roku osoby poruszające się na nartorolkach i rolkach są według prawa traktowane jak uczestnicy ruchu drogowego korzystający z urządzeń wspomagających ruch. Przypominamy co to oznacza w praktyce.
czwartek, 20 maja 2021 w Z życia

Projekt zmian w Kodeksie Drogowym uderza w nartorolkarzy!

W projekcie zmian ustawy Prawo o ruchu drogowym, jaki trafił ostatnio do Sejmu, zakłada się możliwość poruszania na nartorolkach po ścieżkach rowerowych, co nie było dotąd dozwolone. Ale to koniec dobrych zmian. Jeśli przepisy wejdą w życie, na nartorolkach będzie można poruszać się tylko na chodnikach, drogach dla rowerów i strefach zamieszkania.
czwartek, 04 lutego 2021 w Z życia

Nowe zakazy przemieszczania się. Można jednak jeździć na nartorolkach.

Od 25 marca 2020 roku obowiązują nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Jak czytamy na stronach rządowych, samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz traktowane ma być jako realizacja niezbędnych codziennych potrzeb. Czyli można jeździć na nartorolkach!
środa, 25 marca 2020 w Z życia

Polacy jeżdżą na nartorolkach więcej niż inne nacje

Nie mamy obecnie sukcesów w rywalizacji nartorolkowej na arenie międzynarodowej, nikt w kraju nad Wisłą nie uprawia wyczynowo biegów na nartorolkach, rywalizacja taka jest wciąż lekceważona przez polskich biegaczy narciarskich. Jest jednak konkurencja, w której Polacy - miłośnicy małych kółek, w dodatku amatorzy, zdominowali czołówkę światową.
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 w Z życia

W 2003 roku w Polsce odbył się Puchar Świata FIS na nartorolkach

Już mało kto pamięta, że w 2003 roku w Jeleniej Górze odbyła się sesja Pucharu Świata FIS na nartorolkach. Zawodnicy ścigali się techniką dowolną w sprintach na 200 m i w biegu pod górę na dystansie niecałych 6 km, w którym Polak zajął 3. miejsce. Dlaczego był to pierwszy i ostatni raz, gdy nartorolkowa impreza tej rangi gościła w Polsce?
niedziela, 30 września 2018 w Z życia

Czy tor nartorolkowy powinien służyć do rajdów samochodowych?

W pierwszej połowie września 2017 roku na najlepszym polskim torze nartorolkowym w Dusznikach-Zdroju odbyły się dwa etapy samochodowego Rajdu Dolnośląskiego. Pojazdy uszkodziły infrastrukturę, w tym asfalt rolkostrady. Czy wysoka frekwencja kibiców podczas imprezy może uzasadniać wpuszczenie samochodów na najlepszy polski tor nartorolkowy na Jamrozowej Polanie?
wtorek, 17 października 2017 w Z życia

Norwedzy chcą mieć 100 torów nartorolkowych

- W ciągu kilku lat chcemy mieć około 100 torów nartorolkowych. Obecnie mamy około 60 takich konstrukcji, a w planach mamy budowę kolejnych w nadchodzących latach - mówi Erik Røste, prezydent Norweskiego Związku Narciarskiego.
poniedziałek, 29 maja 2017 w Z życia

Team nabiegowkach.pl grozi wycofaniem się z Skiroll Classics

Największy polski amatorski team narciarski grozi wycofaniem się z rywalizacji w czeskim cyklu zawodów na nartorolkach Silvini Skiroll Classics. Przyczyną są zmiany w regulaminie, które organizator wprowadził w trakcie trwania rywalizacji. O co poszło?
czwartek, 28 lipca 2016 w Z życia

Przyklej naklejkę i pokaż kim jesteś

Portal nartorolki.pl wyprodukował pierwsze w Polsce nalepki z sylwetką nartorolkarza do naklejania na karoseriach pojazdów. Pokażmy innym, czym się pasjonujemy. Zademonstrujmy naszą tożsamość naklejając postać nartorolkarza na samochodzie, tak jak miłośnicy wielu innych dyscyplin sportowych.
środa, 15 czerwca 2016 w Z życia
Strona 1 z 4

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.