Skikome na Morenu 2021: informacje o trasie, program, opłaty

opublikowano: 30 lipca 2021 autor: Redakcja
Otrzymaliśmy od organizatora trochę informacji o tegorocznym rajdzie na rolkach i nartorolkach terenowych Skikome na Morenu, który odbędzie się na Pomorzu 11 września 2021 roku. Dzielimy się tymi wieściami z naszymi czytelnikami.

Skikome na Morenu to kontynuacja kultowyc rajdów Skikome na Kaszebe. Impreza skierowana jest do miłośników rolek i nartorolek terenowych, którzy bardziej niż ściganie się cenią sobie dobre towarzystwo i ciekawą trasę. Rajdy pozbawione są elementów rywalizacji, uczestnicy wspólnie, w podgrupach osób o podobnych umiejętnościach i tempie jazdy, pokonują wyznaczoną trasę. Od kilku lat nieodłączym elementem Skikome jest spotkanie inthegracyjne, na którym można poznać entuzjastów skikingu z całej Polski.

Trasy rajdu

W 2021 roku, podobnie jak w poprzednim, rajd odbędzie się w okolicach Trójmiasta. Zaplanowano dwie trasy:

  1. Trasa główna będzie miała około 35 km i będzie poprowadzona przez ciekawe punkty widokowe Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Dominują w niej nawierzchnie gruntowe, trasa obfituje w podjazdy i zjazdy i najłatwiej pokonać ją na rolkach i nartorolkach z kołami o średnicy 200 mm posiadającymi obustronne hamulce. Trasa wymaga dobrej kondycji i doświadczenia w jezdzie terenowej. W tym roku terenowy przejazd wytycza Krzysztof Starczewski.
  2. Trasa nadmorska poprowadzi z centrum starego miasta w Gdańsku pasem nadmorskim do Mola w Orłowie, tu dominują rowerowe ścieżki asfaltowe, będzie trochę kostki i bruku na starówce oraz niewiele gruntu pod Orłowem. Trasa nadmorska jest jednocześnie rezerwową w sytuacji gdyby szlak morenowy wskutek opadów był nieprzejezdny. Na tę trasę zapraszamy osoby o mniejszym doświadczeniu terenowym, słabszej kondycji i dysponującymi sprzętem z kołami 150 mm.

Planowany program

10.09 piątek

Wieczorem krótki przejazd na nartorolkach i rowerach z czołówkami i spotkanie w nadmorskim Barze Kliper w Jelitkowie

11.09 sobota

Rajd terenowy i nadmorski, start o godzinie 08:00 w miejscach wyznaczonych przez organizatora.
Rejs po Zatoce Gdańskiej pirackim okrętem Dragon, czas trwania około 3 godziny, zaokrętowanie o godzinie 17:00-17:30 na końcu Skweru Kościuszki, po jego lewej stronie w Gdyni. Organizatorzy proszą o punktualne przybycie! Po rejsie spontaniczne wyjście do miasta.

12.09 niedziela

Zwiedzanie podziemnego zbiornika Stary Sobieski i podziwianie widoków z Góry Wisielczej. Tu wskazane jest ciepłe okrycie zw względu na panujący chłód pod ziemią.

Organizator przyjmuje zapisy do końca sierpnia od momentu ukazania się kolejnego komunikatu, w którym zostaną podane wszystkie szczegóły. Wtedy też ukaże się formularz zgłoszeniowy w którym zaznaczycie, w jakich częściach imprezy będziecie uczestniczyć.

Koszty

Opłata za rejs będzie zależeć od liczby osób i może wynieść od 50 do 75 zł. Koszty napojów i posiłków w trakcie rejsu każdy uczestnik pokrywa sam. Organizatorzy planują powitanie uczestników na pokładzie słynnym piwem SKIKANYM, uwarzonym przez Mistrza Krzysztofa, smalczykiem, małosolnymi ogórkami i nie tylko.

zaktualizowano piątek, 30 lipca 2021 14:03
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.