Joanna Kukuczka i Grzegorz Legierski wygrywają XIV Mistrzostwa Ustronia w Sprintach na nartorolkach

opublikowano: 03 października 2022 autor: Redakcja
W niedzielę 2 października 2022 roku w Ustroniu po raz czternasty odbyły się nartorolkowe zawody techniką klasyczną na dystansie 1600 m. Zawody cieszyły się bardzo dobrą frekwencją jak na tegoroczny sezon w Polsce. Zwyciężyli Joanna Kukuczka i Grzegorz Legierski - oboje z teamu nabiegowkach.pl.

XIV Mistrzostwa Ustronia w Sprintach techniką klasyczną na nartorolkach cieszyły się w tym roku wyjątkową frekwencją. Czterdziestu trzech zawodników na mecie plasuje imprezę w czołówce polskich otwartych zawodów na nartorolkach pod względem liczby startujących w sezonie startowym 2022. Pomimo deszczowej jesieni w niedzielę 2 października w Ustroniu panowała piękna, słoneczna pogoda, która dodatkowo wynagrodziła przyjazd na zawody, zorganizowane przez Ustrońską Szkołę Narciarstwa Biegowego. Nie zabrakło też dobrej atmosfery i ciekawych nagród dla najszybszych, a każdy startujący otrzymał pamiątkowy medal.

Impreza w tym roku po raz pierwszy była Memoriałem Józefa Michałka - wybitnego trenera biegów narciarskich, który po zakończeniu pracy w sporcie wyczynowym szkolił i przekazywał wiedzę amatorom. Przez lata pomagał też przy organizacji ustrońskich sprintów wspierając zawody radą, czy nagrodami. Zmarł w kwietniu tego roku.

Józef Michałek przez ostatnie lata był trenerem największej polskiej amatorskiej drużyny narciarskiej - teamu nabiegowkach.pl. Jego zawodnicy licznie stawili się na memoriale swojego nauczyciela stanowiąc 40% uczestników imprezy, zdobyli także wiele miejsc na podium, w tym najważniejsze za zwycięstwo wśród kobiet i mężczyzn.

Zawody odbywały się techniką klasyczną na odcinku płaskim i całkowicie prostym. Do pokonania było łącznie około 1600 m, jednak w połowie trasy należało wykonać nawrót o 180°. Sportowcy startowali indywidualnie co 30 sekund.

Klasyfikacja prowadzona była wśród dzieci (do 15 lat) i dorosłych (od 16 lat w górę). Oto najszybsi zawodnicy.

Dorośli (od 16 lat)

 1. Joanna Kukuczka - team nabiegowkach.pl
 2. Maria Skurzok - NKS Trójwieś Beskidzka
 3. Barbara Byrtus - team nabiegowkach.pl
 1. Grzegorz Legierski - team nabiegowkach.pl
 2. Przemysław Legierski - NKS Trójwieś Beskidzka
 3. Roman Majka - team nabiegowkach.pl

Dzieci (do 15 lat)

 1. Maria Szkawran - NKS Trójwieś Beskidzka
 2. Aleksandra Wojtyła - LKS Pogórze
 3. Agnieszka Krężelok - NKS Trójwieś Beskidzka
 1. Wojciech Majka - team nabiegowkach.pl
 2. Jonasz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka
 3. Samuel Szczotka - WSS Wisła

Pełne wyniki załączamy pod tekstem w plikach do pobrania.

zaktualizowano poniedziałek, 03 października 2022 12:11
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.