Cykl Vexa Skiroll Tour zakończy sezon w pierwszy weekend października na Podhalu

opublikowano: 28 września 2021 autor: Redakcja
Ostatnie dwa biegi zaliczane do nartorolkowego cyklu Vexa Skiroll Tour odbędą się 2 i 3 października w gminie Czarny Dunajec na Zachodnim Podhalu. Zawody są otwarte, mogą w nich startować wszyscy niezależnie od poziomu sportowego i udziału w klasyfikacji generalnej cyklu.

Biegi pod nazwą Bachledówka Uphill I (2 października o 13:00) i Bachledówka Uphill II (3 października o 13:00) organizowane są przez portal nartorolki.pl, firmę MT-Sport oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec. Łączy je miejsce mety - oba zakończą się na Bachledówce, z której rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na okalające pasma górskie, w tym Tatry.

Trasy zawodów w większości prowadzą pod górę, w sobotę zawodnicy pokonają 10 km, a w niedzielę 9 km. W jednym i drugim biegu pokonywane przewyższenie wynosi 280 m. Są to więc zmagania stosunkowo łatwe jak na polskie uphille. Obie imprezy - a szczególnie sobotnia - dobrze nadają się na debiut w nartorolkowej rywalizacji.

Zawody są otwarte, mogą w nich startować zarówno amatorzy, jak też wyczynowcy. Prowadzona jest klasyfikacja open i w kategoriach wiekowych. Zawodnicy rywalizują na nartorolkach z kołami z czarnej gumy, obowiązkowy jest udział w kasku. Oba biegi zaliczane są do cyklu Vexa Skiroll Tour, a niedzielny wyścig jest także finałem tego cyklu - udział w nim jest obowiązkowy dla wszystkich, którzy chcą być ujęci w końcowej klasyfikacji generalnej Vexa Skiroll Tour 2021, choć to nie jedyny warunek. Można wystartować także w poszczególnych zawodach, bez walki o punkty do generalki cyklu.

Zapisy do Bachledówka Uphill I i II przyjmowane są przez internet do czwartku 30 września włącznie. Za dokonanie zgłoszenia przez internet i za start w obu biegach przyznawane są zniżki. Obniżoną opłatę startową można wpłacić gotówką przed startem w biurze zawodów, w którym będzie można się też zarejestrować osobiście najpóźniej na godzinę przed startem.

Więcej informacji

zaktualizowano wtorek, 28 września 2021 12:24
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.