Ochotnica Uphill i Przehyba Uphill - dwa ciekawe nartorolkowe biegi 4 i 5 września

opublikowano: 31 sierpnia 2021 autor: Redakcja
W pierwszy weekend września Gorcach i Beskidzie Sądeckim w bliskiej odległości od siebie odbędą się dwa biegi zaliczane do cyklu Vexa Skiroll Tour - Ochotnica Uphill i Przehyba Uphill. Co warto wiedzieć o obu wyścigach?

Wrzesień to tradycyjny okres rywalizacji na nartorolkach. Zawodnicy trenujący od wiosny i rywalizujący w zawodach od lipca mieli czas na dobre przygotowanie się do drugiej połowy okresu startowego. W tym sezonie starty mają potrwać do połowy października.

Choć pogoda na koniec sierpnia nie zachęcała do ruszenia się z domu, prognozy pogody na początek września są bardzo optymistyczne. Przyjdzie ocieplenie i słońce, warto wykorzystać dobrą pogodę do pościgania się w pięknych polskich górach na nartorolkach.

W pierwszy weekend września w Małopolsce odbędzie się III tura cyklu Vexa Skiroll Tour 2021. Zawodnicy zmierzą się na trasach prowadzących pod górę w Gorcach i Beskidzie Sądeckim. Zaplanowano osobne klasyfikacje dla startujących techniką klasyczną i dowolnie.

W sobotę 4 września w Ochotnicy Dolnej zadebiutuje nowa impreza w polskim kalendarzu - Ochotnica Uphill. Zawody odbędą się na trasie o zmiennej trudności o długości 10,5 km. Uczestnicy będą startować wspólnie w każdej z konkurencji (techniką klasyczną i dowolną). Bieg rozpocznie się o 13:00 pod Urzędem Gminy Ochotnica Dolna. Pierwsza połowa trasy wiedzie po szerokiej i łagodnie pnącej się jezdni. Druga połowa jest znacznie bardziej nachylona, a droga węższa. Więcej o zawodach przeczytasz na stronie zawodów Ochotnica Uphill.

W niedzielę 5 września w odległości pół godziny jazdy samochodem - w Gaboniu koło Starego Sącza - odbędzie się już po raz siódmy najbardziej wymagający bieg na nartorolkach w Polsce. Trasa Przehyba Uphill mierzy "zaledwie" 6,7 km, ale zawodnicy pokonują różnicę poziomów aż 580 m. Zawody zwane są polskim Lysebotn Opp, gdyż zarówno dystans jak i przewyższenie są podobne do norweskiego biegu na nartorolkach dla elity narciarstwa biegowego i biathlonu. Przeczytaj więcej o Przehyba Uphill.

Udział w każdych z zawodów daje punkty do klasyfikacji generalnej cyklu Vexa Skiroll Tour. Biegi są jednak odrębnymi imprezami, w każdej wyznaczani i dekorowani są zwycięzcy, panie i panowie osobno dla techniki klasycznej i dowolnej, w kategoriach open i wiekowych.

Rywalizacja w zawodach odbywa się na nartorolkach z kołami z czarnej, naturalnej gumy. Wymagane są także kaski.

Zapisy do biegów odbywają się do 2 września przez internet. Kto zarejestruje się w ten sposób zyska zniżkę w opłacie startowej, którą (niższą) może wpłacić gotówką w biurze zawodów. Dla spóźnialskich możliwe są też zgłoszenia osobiste najpóźniej na pół godziny przed zamknięciem biura zawodów.

zaktualizowano środa, 01 września 2021 09:19
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.