XV Mistrzostwa Ustronia w Sprintach na Nartorolkach odbędą się 30 września 2023 roku [AKTUALIZACJA]

opublikowano: 27 września 2023 autor: Redakcja

Na starcie XIV edycji sprintów w Ustroniu

Na starcie XIV edycji sprintów w Ustroniu
Znamy datę jednej z najstarszych otwartych polskich imprez dla miłośników nartorolek. W tym roku sprinty na nartorolkach techniką klasyczną odbędą się w Ustroniu w sobotę 30 września.

XV Mistrzostwa Ustronia w Sprintach na Nartorolkach techniką klasyczną - II Memoriał Józefa Michałka - odbędą się w sobotę 30 września 2023 roku. Tradycyjnie zawodnicy będą ścigać się w Beskidzie Śląskim na nartorolkach do techniki klasycznej. Trasa prowadzi po nadwiślańskich bulwarach, jest całkowicie płaska i prosta. Uczestnicy biegną ze startu indywidualnego na tzw. wahadle, czyli 800 m w jedną stronę, na końcu nawrót o 180 stopni i powrót do mety. Razem dystans wynosi około 1600 metrów.

Od 2022 roku zawody w Ustroniu są Memoriałem Józefa Michałka - legendarnego trenera biegów narciarskich, który przez lata przekazał polskim amatorom ogromną ilość wiedzy wyniesionej ze sportu wyczynowego, dotyczącej zarówno biegów narciarskich, jak też biegów na nartorolkach. Trener Michałek zmarł w kwietniu 2022 roku. Przez długi okres był zaangażowany merytorycznie i fizycznie przy organizacji ustrońskich sprintów na nartorolkach.

W 2022 roku nartorolkowe sprinty w Ustroniu były jednymi z większych polskich otwartych wyścigów na małych kółkach, w zawodach wzięły udział 43 osoby.

Aktualizacja 18.08.2023:
Otrzymaliśmy od organizatora regulamin zawodów, program, jak też informację o nagrodach. Zostały załączone pod tekstem w plikach do pobrania.
Link do zapisów: https://dostartu.pl/xv-miedzynarodowe-mistrzostwa-ustronia-w-sprintach-technika-klasyczna-v9689

Aktualizacja 27.09.2023:
Organizator podał informacje o wartośći nagród. Szczegółową rozpiskę zamieścilismy w plikach do pobrania pod tekstem. Orientacyjna wartość nagród za miejsca od 1. do 5. we wszystkich kategoriach jest identyczna.

  • Miejsce 1 – ok. 1400 zł
  • Miejsce 2 – ok. 1100 zł
  • Miejsce 3 – ok. 850 zł
  • Miejsce 4 – ok. 630 zł
  • Miejsce 5 - ok. 450 zł

 

XV-MISTRZOSTWA-USTRONIA-PLAKAT

zaktualizowano środa, 27 września 2023 15:29
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.