Drugi zespół teamu nabiegowkach.pl wygrywa generalkę Vexa Skiroll Tour 2017

opublikowano: 12 października 2017 autor: Redakcja
Po raz pierwszy w historii polskich otwartych biegów nartorolkowych teamy miały możliwość formalnego rywalizowania w zawodach. Zawodnicy ośmiu polskich zespołów od lipca do października walczyli o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu Vexa Skiroll Tour. Prezentujemy ranking końcowy.

W sporcie kwalifikowanym rywalizacja klubów, czy teamów to rzecz normalna. Także w biegach narciarskich w Polsce prowadzony jest ranking klubów na podstawie wyników ich zawodników. Jak dotąd amatorzy nie mieli możliwości rywalizowania zespołowo ani w biegach na nartorolkach, ani też w biegach na nartach. To się na szczęście zmienia.

Pierwsza taka możliwość pojawiła się podczas cyklu nartorolkowego Vexa Skiroll Tour w 2017 roku. Zespoły zgłoszone formalnie do rywalizacji walczyły o miejsca w klasyfikacji generalnej. Po każdym biegu najwyższa liczba punktów zdobyta przez trzech członków i dwie członkinie danej drużyny była sumowana i zaliczana na konto teamu.

Zabawa zespołowa trafiła na podatny grunt. Choć w naszym światku to nowość, do udziału w cyklu zostało zgłoszonych 8 zespołów. To całkiem sporo, zważywszy na to, że w czeskim cyklu Skiroll Classics mającym znacznie dłuższą historię od polskiego nartorolkowego serialu, w tym sezonie rywalizowało tylko 5 drużyn.

Charakter drużyn biorących udział w polskim cyklu był naprawdę urozmaicony. Od trzech zespołów zgłoszonych przez największy i najbardziej profesjonalny polski team narciarski - team nabiegowkach.pl - przez drużynę zwiazaną z miejscowością w polskich Sudetach - Nowa Ruda Ski, team rodzinny, zespół portalu skipol.pl, aż po grupę miłośników jazdy na rolkach terenowych - Skiking.pl Team.

Zgodnie z zasadami cyklu Vexa Skiroll Tour w końcowej klasyfikacji generalnej uwzględniane były drużyny, których przynajmniej dwoje przedstawicieli wystartowało w zawodach finałowych - Przehyba Uphill, które odbyły się w niedzielę 8 października w Beskidzie Sądeckim (przeczytaj relację). Takich zespołów było sześć.

Rywalizację zespołową Vexa Skiroll Tour 2017 wygrał team nabiegowkach.pl II (2385 puntków) w składzie: Joanna Kujawska, Alicja Rolska, Robert Dudziński, Aleksander Korzeniowski, Jan Łacek, Kazimierz Legierski, Marek Chłopek i Józef Michałek. Na drugim miejscu ze stratą 64 punktów został sklasyfikowany team nabiegowkach.pl I w składzie: Katarzyna Witek, Martyna Wiśniowska, Grzegorz Legierski, Jacek Mederski, Sylwester Tomaszewicz, Robert Romanowicz, Jakub Kurowski, Władysław Olszowski, Rafał Koryciński i Piotr Michałek. Trzecie miejsce (strata 547 punktów) dla zespołu Nowa Ruda - Ski, dla którego punkty zdobywali: Anna Bezulska, Barbara Maciukiewicz, Arkadiusz Ogorzałek, Jakub Ogorzałek, Wojciech Maciukiewicz i David Šrůtek.

Kompletny ranking teamów znajdziesz w klasyfikacji drużynowej Vexa Skiroll Tour. Składy osobowe każdej z drużyn możesz sprawdzić w zgłoszonych teamach.

zaktualizowano wtorek, 10 października 2017 17:12
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.