Grynkiewicz, Mroziński, Szwed, Ogorzałek, Wiśniowska i Siedziński to zwycięzcy Vexa Skiroll Tour w 2019 roku

opublikowano: 08 października 2019 autor: Redakcja

Zwycięzcy indywidualnej klasyfkkacji generalnej

Zwycięzcy indywidualnej klasyfkkacji generalnej Mateusz Dek / fb:sportowykadr.pl
Bieg Asfalt Uphill, który odbył się 6 października w Dusznikach-Zdroju, w sezonie 2019 był finałem jedynego polskiego otwartego cyklu biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour. Po nim podsumowano klasyfikacje generalne i stworzono ranking najlepszych sportowców w polskich powszechnych biegach na nartorolkach indywidualnie i teamowo.

Końcowe klasyfikacje generalne cyklu Vexa Skiroll Tour powstały po zsumowaniu pięciu najlepszych wyników punktowych zdobytych przez zawodników we wszystkich biegach wchodzących w tym sezonie w skład cyklu Vexa Skiroll Tour. Warunkiem ujęcia w klasyfikacji końcowej był udział zawodnika w przynajmniej trzech zawodach sezonu, w tym obowiązkowo w finale. Przypomnijmy, że w 2019 roku do cyklu zaliczane były biegi: Uphill Gór Sowich, Pętla Sowiogórska, Kamyk Uphill, Leśny Uphill, Łabowa Uphill, Przehyba Uphill, Skalny Uphill i Asfalt Uphill - razem osiem nartorolkowych zawodów.

W sobotę 5 października wieczorem, po zawodach Skalny Uphill, wielu zawodników analizowało punkty zdobyte przez rywali i siebie w dotychczasowych biegach, opracowując strategię na niedzielny finał. Niektórym, dla utrzymania wysokiej pozycji wystarczyło ukończyć Asfalt Uphill po prostu w przyzwoitym czasie, gdyż w poprzednich zawodach sezonu uzyskali znaczną przewagę nad rywalami. Tak było m.in. we współzawodnictwie mężczyzn na pompowanych kołach. Inni musieli dać z siebie wszystko i wyprzedzić konkurenta, by zyskać lepszą lokatę lub gwarancję zwycięstwa. Bardzo wyrównana i emocjonująca walka trwała cały sezon wśród kobiet biegających techniką klasyczną. Po finale dwie zawodniczki miały taką samą liczbę punktów. Zgodnie z regulaminem w takim wypadku zwyciężczynią cyklu została triumfatorka finałowego biegu Asfalt Uphill.

W Polsce zawodnicy niezrzeszeni w krajowych związkach sportowych nie mają prawa uczestniczyć w Pucharze Polski na nartorolkach. Dlatego wyniki cyklu Vexa Skiroll Tour, będącego jedynym otwartym serialem w biegach na nartorolkach w naszym kraju, to naszym zdaniem także ranking najlepszych sportowców w polskich powszechnych biegach na nartorolkach w kategoriach open i wiekowych.

Najlepsi biegacze w powszechnych biegach na nartorolkach w sezonie 2019

technika klasyczna

 1. Jadwiga Grynkiewicz (MT-SPORT) - 1039 punktów
 2. Monika Judka (BIEGÓWKI. EU / Judka Ski Team) - 1039 punktów
 3. Karolina Chudzikiewicz (SMS SZKLARSKA PORĘBA / MKS KARKONOSZE) - 915 punktów
 1. Jakub Mroziński (STARTSKI.PL ROLLSPEED TEAM) - 1163 punkty
 2. Wojciech Smykowski (CENTRUM TRENINGOWE RETRO) - 1156 punktów
 3. Łukasz Bronowicki (CENTRUM TRENINGOWE RETRO) - 1132 punkty

technika dowolna

 1. Patrycja Szwed (TN BIEGÓWKI WESOŁA / DECATHLON TEAM) - 1076 punktów
 2. Anna Gałek (KARKONOSZE XC TEAM) - 1061 punktów
 3. Anna Bezulska (SKIPOL.PL TEAM) - 986 punktów
 1. Jakub Ogorzałek (BIEGÓWKI GÓRY SOWIE I STOŁOWE) - 1140 punktów
 2. Szymon Bujanowski (NOWA RUDA BIEGA) - 1119 punktów
 3. Jan Kobryń (TN BIEGÓWKI WESOŁA) - 1077 punktów

pompowane koła

 1. Martyna Wiśniowska (TEAM NABIEGOWKACH.PL) - 951 punktów
 2. Jolanta Michajluk (SKIKING.PL TEAM) - 588 punktów
 1. Sławomir Siedziński (SKIKING.PL TEAM) - 1073 punkty
 2. Tadeusz Lis (SKIKING.PL TEAM) - 1038 punktów
 3. Krzysztof Kapitan (SKIKING.PL TEAM) - 1021 punktów

Sprawdź pełne wyniki klasyfikacji generalnej Vexa Skiroll Tour 2019.

W tym roku w rywalizacji w cyklu Vexa Skiroll Tour wzięło udział dziewięć drużyn. Jak na warunki polskie to pokaźna liczba, która świadczy o tym, że dyscyplina w naszym kraju osiągnęła pewien poziom. Wystarczy porównać do liczby zespołów rywalizujących w tym sezonie w podobnym cyklu w Czechach - tam w 2019 roku o miejsca walczyło sześć drużyn.

Ten sezon zapamiętamy też jako przełomowy ze względu na liczbę kobiet rywalizujących w polskich zespołach. W latach ubiegłych mało który team mógł się cieszyć więcej niż jedną zawodniczką w składzie. W tym roku były takie zespoły, gdzie pań było tyle samo co panów.

Ranking teamów powstał na podstawie sumy punktów, które na poszczególnych zawodach zdobywali członkowie zespołów. Na konto drużyny szły trzy najwyższe wyniki punktowe mężczyzn i jeden wynik kobiet, niezależnie od konkurencji w której startowali (techniką klasyczną, dowolnie lub na pompowanych kołach).

Najlepsze teamy w cyklu Vexa Skiroll Tour 2019

1. miejsce - Karkonosze XC Team - 6555 punktów
punkty zdobywali: Monika Judka, Anna Gałek, Paweł Judka, Łukasz Bronowicki, Wojciech Smykowski, Łukasz Księżarek, Joanna Badacz, Jarosław Bednarz

2. miejsce - team nabiegowkach.pl I - 6522 punkty
punkty zdobywali: Agata Szlachetka, Joanna Kujawska, Grzegorz Legierski, Władysław Olszowski, Kazimierz Legierski, Grzegorz Fijałkowski, Stefan Kamil Krzywicki, Jakub Kurowski,

3. miejsce - Skipol.pl Team - 6203 punkty
punkty zdobywali:: Anna Bezulska, Agnieszka Wanżewicz-Uznańska, Ireneusz Rabski, Andrey Pradun, Jakub Czaplewski, Andrzej Prud, Janusz Meissner

Zobacz pełne wyniki drużynowej klasyfikacji generalnej w 2019 roku.

Warto podkreślić, że drużyny konkurujące w polskim cyklu, nie walczą o nagrody, lecz o prestiż. Pomimo, że za uzyskane miejsce, w tym zwycięstwo, zawodnicy otrzymują tylko dyplomy, współzawodnictwo między teamami jest zacięte, a miejsce w klasyfikacji generalnej tak samo ważne, jak w indywidualnej. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim członkom polskich zespołów pięknej rywalizacji w 2019 roku.

Zobacz galerię zdjęć z dekoracji w klasyfikacjach generalnych Vexa Skiroll Tour 2019. Autorem zdjęć jest Mateusz Dek (sportowykadr.pl).

zaktualizowano wtorek, 08 października 2019 09:48
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.