Jednak nie biegi w Jasienicy, ale Uphill Gór Sowich rozpocznie cykl Vexa Skiroll Tour 2020

opublikowano: 16 lipca 2020 autor: Redakcja
Jeszcze nie tak dawno informowaliśmy, że pierwsze biegi bieżącego sezonu cyklu Vexa Skiroll Tour miały odbyć się w gminie Jasienica koło Bielska-Białej. Jak się okazuje, ta impreza nie dojdzie do skutku, za to w tym terminie biegający na nartorolkach ścigać się będą w Uphillu Gór Sowich.

Po deklaracjach włodarzy gminy Jasienica o współorganizacji na swoim terenie biegów na nartorolkach, które miały w tym roku zainaugurować cykl Vexa Skiroll Tour, ostatecznie zapadła decyzja, że gmina nie włączy się przygotowanie zawodów, a warunki postawione przed organizatorami Vexa Skiroll Tour były zaporowe. W związku z tym zapowiadane biegi się tam nie odbędą.

Na szczęście w tym samym czasie samorząd Pieszyc w Górach Sowich także zmienił zdanie, decydując się włączyć w organizację jednego z popularniejszych polskich biegów na nartorolkach - Uphillu Gór Sowich. Przypomnijmy, że ze względu na panującą pandemię w tym sezonie miały się tam nie odbywać żadne wydarzenia sportowe. Zrobiono jednak wyjątek dla Uphillu Gór Sowich.

Trasa biegu prowadzi z Pieszyc Górnych na Dolnym Śląsku na Przełęcz Jugowską w Górach Sowich. Dystans wynosi 9 km, a pokonywane przewyższenie to 425 m. To jeden z bardziej wymagających polskich nartorolkowych biegów pod górę. Impreza od początku swojego istnienia, gdy w 2017 roku zainaugurowała pierwszy polski cykl nartorolkowy Vexa Skiroll Tour, cieszyła się dużą frekwencją i uznaniem jej uczestników. W 2019 roku była częścią Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach, a przez trzy ostatnie sezony także pierwszym biegiem cyklu Vexa.

W 2020 roku zawody odbędą się w niedzielę 30 sierpnia o godzinie 11:00.

Po zmianach planowany kalendarz Vexa Skiroll Tour 2020 wygląda następująco:

I tura
30 sierpnia - Uphill Gór Sowich / Pieszyce - 9 km / 425 m

II tura
19 września - Gubałówka Uphill / Ciche Górne k. Chochołowa - 10 km / 390 m
20 września - Przehyba Uphill / Gaboń k. Starego Sącza - 6,7 km / 580 m

III tura
3 października - Kamyk Uphill / Smreczyna k. Międzylesia - 4,5 km / 300 m
4 października - Leśny Uphill / Niemojów k. Międzylesia - 7 km / 225 m - finał cyklu

Wszystkie szczegółowe informacje, w tym regulaminy cyklu i zawodów organizatorzy mają opublikować w drugiej połowie lipca. Wtedy rozpoczną się zapisy na wszystkie biegi cyklu.

Więcej informacji

zaktualizowano czwartek, 16 lipca 2020 17:34
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.