Kto wystartuje w Knock-out Sprintach Dzierżoniów, przejdzie do historii dyscypliny

opublikowano: 27 czerwca 2019 autor: Redakcja
W sobotę 27.07.2019 roku w Dzierżoniowie po raz pierwszy w Polsce odbędą się najbardziej emocjonujące nartorolkowe zawody - sprinty na dystansie 200 m zorganizowane identycznie jak podczas każdej sesji Pucharu Świata FIS i Mistrzostw Świata FIS na nartorolkach. Można już się zapisywać do udziału. Wcześniejsze rejestracje premiowane są niższą opłatą startową.

Knock-Out Sprinty Dzierżoniów odbędą się w sobotę 27 lipca o 18:30 na ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie. W ten sam weekend w promieniu dziesięciu kilometrów odbędą się jeszcze dwa biegi zaliczane do cyklu Vexa Skiroll Tour - Uphill Gór Sowich i Pętla Sowiogórska. Knock-out sprinty, choć nie będą zaliczane do cyklu, organizowane są przez tę samą ekipę, co wszystkie zawody cyklu Vexa. Dzierżoniowskie Sprinty będą za to częścią Grand Prix Polski na nartorolkach, ale o tym poinformujemy już wkrótce w osobnym tekście.

Można się już zapisywać na KO Sprinty Dzierżoniów. Zgłoszenia przyjmowane są przez internet do 25 lipca, później będzie się można także zarejestrować się przed biegiem osobiście w biurze zawodów. Kto zgłosi się do 14 lipca, zyska prawo do największej zniżki w opłacie startowej. Decyduje data zgłoszenia, niższą opłatę startową można wpłacić nawet gotówką w biurze zawodów. Zapisz się teraz!

Sprinty Dzierżoniów to impreza, która w takiej formule nigdy nie odbywała się jeszcze w naszym kraju. Aż trudno w to uwierzyć, bo po pierwsze jest to typowo nartorolkowa konkurencja, w której na co dzień ścigają się zawodnicy w krajach, gdzie biegi na nartorolkach są rozwinięte, sprinty są też częścią praktycznie każdej sesji Pucharu Świata FIS i Mistrzostw Świata FIS na nartorolkach. W Polsce taki wyścig odbędzie się po raz pierwszy. Warto wziąć w nim udział, bo ten pierwszy raz jest tylko raz w historii.

Co jest magicznego w ściganiu się na 200 m? Przede wszystkim konieczność walki o czas i zwycięstwo podczas każdego, cząstkowego wyścigu w trakcie zawodów. Trasa jest za krótka, by choć na moment odpuścić. Poza tym zawody dają możliwość śledzenia każdego etapu rywalizacji, każdego biegu, od pierwszych, do ostatnich metrów. Na dystansie 200 m widać całą trasę. Te zmagania mogą obserwować nie tylko kibice, ale też zawodnicy, którzy czekają na swój moment startu.

W Knock-out sprintach pierwszy etap składa się z indywidualnej jazdy na czas. Na podstawie uzyskanych wyników szesnastu najszybszych zawodników - osobno kobiet i mężczyzn - przechodzi do rundy finałowej. Tam ścigają się parami, kto szybszy, ten przechodzi dalej, a wolniejszy odpada. Stąd też nazwa "knock-out" sprinty. Każdy zawodnik w parze ma swój wyodrębniony korytarz, nie trzeba się wyprzedzać, ani uważać na przeciwnika, ale rywale mogą się obserwować biegnąc obok siebie. To powoduje, że walka jest bezpośrednia, a każdy wyścig dynamiczny i fascynujący.

Bieg odbywa się techniką dowolną, to znaczy, że nie ma ograniczeń odnośnie techniki pokonania trasy. Można stosować styl łyżwowy, a także klasyczny.

Zawody odbędą się na nartorolkach sportowych wyposażonych w koła z bieżniami z czarnej gumy o dowolnej prędkości. Średnica kół nie może być większa niż 100 m. Te wymogi spełniają niemal wszystkie sportowe nartorolki do techniki łyżwowej i klasycznej.

Zapisz się teraz, przez internetowy formularz zapisów.

Więcej informacji

zaktualizowano czwartek, 27 czerwca 2019 15:05
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.