Poprawiono zapisy dotyczące dozwolonych nartorolek w regulaminie Mistrzostw Polski PZN

opublikowano: 04 września 2018 autor: Redakcja
Organizatorzy Mistrzostw Polski PZN na nartorolkach, które odbędą się 8 i 9 września 2018 roku w Jeleniej Górze - Sobieszowie, poprawili regulaminowe zapisy dotyczące dozwolonych nartorolek do techniki klasycznej. Poprzednie wytyczne praktycznie uniemożliwiały start wszystkim, gdyż żadne z nartorolek dostępnych na rynku nie spełniały nałożonych limitów.

Niedawno informowaliśmy o nadchodzących Mistrzostwach Polski PZN na nartorolkach, w których wyłonieni mają być mistrzowie kraju wśród zawodników z licencją Polskiego Związku Narciarskiego, jak też sportowców bez licencji, tzw. amatorów. Zwracaliśmy uwagę na nieprzemyślane zapisy regulaminu. Widniało w nim, że do startów w niedzielę 9 września w biegu techniką klasyczną dopuszczeni będą zawodnicy dysponujący nartorolkami z kołami o wymiarach maksymalnych: 70 mm średnicy i 40 mm szerokości. Na polskim rynku nie ma nartorolek, które spełniałyby te wymogi.

Na 4 dni przed zawodami organizatorzy wprowadzili poprawki do regulaminu. Obowiązują nartorolki z kołami o wymiarach maksymalnych: 80 mm średnicy i 45 mm szerokości. Mamy nadzieję, że zawodnicy na ostatnią chwilę skompletują wymagany sprzęt.

Poprawiony regulamin, jak tez komunikat dla startujących, załączamy pod tekstem.

zaktualizowano wtorek, 04 września 2018 14:08
Oceń artykuł
(1 głos)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.