Silna i międzynarodowa obsada zawodów I tury cyklu Vexa Skiroll Tour 2018

opublikowano: 24 lipca 2018 autor: Redakcja
Na listach startowych zawodów inaugurujących tegoroczny cykl Vexa Skiroll Tour w ostatni weekend lipca w Górach Sowich znajduje się wiele znanych nazwisk. Wśród nich medaliści klasyfikacji generalnych cyklu z ubiegłego roku, a także wielu innych sportowców. Szykuje się międzynarodowa, zacięta rywalizacja. Oprócz Polaków udział zapowiedzieli zawodnicy z Ukrainy, Czech i Białorusi.

Do udziału w Uphillu Gór Sowich (28 lipca) i Pętli Sowiogórskiej (29 lipca) zgłosiło się już więcej zawodników, niż wystartowało w tym roku w jakichkolwiek innych biegach na nartorolkach w Polsce. Najwyraźniej największa grupa polskich sportowców rywalizujących na nartorolkach traktuje prestiżowo i daje największy priorytet startom właśnie w cyklu Vexa Skiroll Tour i zawodom wchodzących w jego skład. Zapisy przez internet premiowane niższą opłatą startową kończą się 26.07.2018. Będzie też można zapisać się w biurze zawodów na miejscu.

Na liście startowej (zobacz listę zgłoszonych zawodników dla Uphillu Gór Sowich i Pętli Sowiogórskiej) odnajdujemy nazwiska medalistów, w tym zwycięzców klasyfikacji generalnej cyklu w poprzednim sezonie: Anny Bezulskiej, Joanny Kujawskiej, Jakuba Mrozińskiego, Grzegorza Legierskiego, Jakuba Ogorzałka, Kazimierza Legierskiego, Roberta Romanowicza, Sławomira Siedzińskiego, Jana Łacka i Wojciecha Wahliga. Będą bronić ubiegłorocznych pozycji lub walczyć o lepsze. W tym roku z pewnością będzie to trudniejsze, bo udział zapowiedzieli także inni znani sportowcy, którzy nie konkurowali w ubiegłym sezonie.

W 2018 roku do rywalizacji dołączają też nasi wschodni sąsiedzi. To byli zawodnicy, obecnie weterani, z różnych regionów Ukrainy i Białorusi, którzy stworzyli zespół. Wśród nich Białorusin Yury Antokhin - zwycięzca biegu klasykiem pierwszej edycji Swornerace z 21 lipca w Swornychgaciach, czyli na tydzień przed I turą Vexa ST. Zawodnicy ze Wschodu przyjeżdżają na biegi cyklu Vexa, by nabrać nowych doświadczeń i przyjrzeć się organizacji z myślą o stworzeniu podobnego cyklu na nartorolkach na Ukrainie. W zawodach wystartuje również grupa sportowców z Czech.

Więcej

zaktualizowano poniedziałek, 23 lipca 2018 20:04
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.