Vexa Skiroll Tour ma się odbyć, ale najpewniej w innej formule

opublikowano: 12 maja 2020 autor: Redakcja
Od organizatorów cyklu Vexa Skiroll Tour płyną zapewnienia, że robią wszystko, by także w tym roku można było rywalizować w nartorolkowych biegach cyklu. Najprawdopodobniej jednak całość zostanie zorganizowana inaczej, niż w poprzednich latach. Powodem jest oczywiście panująca epidemia i zapowiadane ograniczenia prawne. Jak może wyglądać cykl Vexa w 2020 roku?

Zmian na pewno będzie sporo. W zapowiedziach rządzących pojawiają się informacje, że w 2020 roku w jednych zawodach nie będzie mogło wziąć udział więcej niż 50 osób. Nic nie wiadomo, czy trzeba będzie w trakcie wyścigu nosić maseczki i zachowywać dystans od innych. Niestety z organizacji wycofały się niektóre samorządy goszczące w ubiegłych latach biegi należące do cyklu Vexa Skiroll Tour. To sprawi, że tegoroczny cykl na pewno bardzo będzie się różnił od poprzednich sezonów.

Czego możemy się spodziewać?

  • Częściowo innych lokalizacji biegów zaliczanych do cyklu.
  • By spełnić wymóg limitu 50 uczestników jednych zawodów, w ramach weekendu odbędą się dwa biegi na jednej trasie - każdy inną techniką. Przykładowo w Beskidzie Sądeckim zawodnicy zmierzą się tylko w Przehyba Uphill - w sobotę techniką klasyczną, a w niedzielę dowolną (w tym na pompowanych kołach). Być może kolejność będzie odwrotna, to jeszcze nie zostało ustalone.
  • Jeśli przepisy będą nakazywały zachowanie odstępu od innych zawodników wszystkie biegi mogą mieć start indywidualny, czyli każdy startuje pojedynczo w odstępie np. co 15 sekund.

To oznacza, że okazji do rywalizacji będzie mniej. W jeden weekend zamiast w dwóch biegach będzie możliwość wystartowania w jednym. Chyba, że ktoś pokusi się o starty dzień po dniu zarówno klasykiem, jak też dowolnie. I zmieści się w sztywnym limicie 50 uczestników.

Nadal utrzymana ma być klasyfikacja generalna indywidualna i drużynowa. Jeśli cykl odbędzie się na opisanych tu zasadach pojawi się możliwość sklasyfikowania zawodnika w dwóch konkurencjach, np. techniką klasyczną i dowolną. Wystarczy, że będzie startował w biegach w sobotę i niedzielę.

Więcej informacji o przygotowaniach organizacyjnych i przewidywanych zasadach w 2020 roku przeczytasz na stronie cyklu w tekście Pracujemy nad przygotowaniem cyklu w 2020 roku.

zaktualizowano wtorek, 12 maja 2020 16:33
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.