Nartorolkowe biegi Asfalt Uphill i Lasówka Challenge odbędą się w weekend 14 i 15 sierpnia

opublikowano: 10 sierpnia 2021 autor: Redakcja

Na trasie biegu Asfalt Uphill w 2018 roku

Na trasie biegu Asfalt Uphill w 2018 roku
Dwa otwarte biegi na nartorolkach odbędą się 14 i 15 sierpnia w Kotlinie Kłodzkiej. Obie imprezy zaliczane są do cyklu Vexa Skiroll Tour. Zawodników czeka urozmaicony, sportowy weekend z biegiem pod górę i biegiem na trasie o zmiennym profilu ze startu indywidualnego.

Kto w drugi pełny weekend sierpnia przyjedzie do Dusznik-Zdroju i Lasówki, nie będzie się nudził. W tych dniach organizowane są dwa kolejne biegi z cyklu Vexa Skiroll Tour. Zawody są otwarte dla wszystkich miłośników nartorolek. Prowadzona jest osobna klasyfikacja techniką klasyczną i dowolną. Regulamin zawodów i całego cyklu zobowiązuje uczestników do startu na nartorolkach wyposażonych w koła z czarnej, naturalnej gumy.

W sobotę 14 sierpnia w Dusznikach-Zdroju sportowcy na nartorolkach siódmy raz zmierzą się w najstarszym polskim otwartym biegu pod górę - Asfalt Uphill - który już po raz drugi wchodzi w skład cyklu Vexa Skiroll Tour. W tym roku trasa zawodów będzie mierzyć 9,5 km z przewyższeniem wynoszącym 315 m. Trasa, oprócz kilku płaskich odcinków, cały czas pnie się pod górę. Start zlokalizowany jest w Dusznikach-Zdroju przy ul. Wojska Polskiego, a meta w Zieleńcu. Przeczytaj więcej o Asfalt Uphill 2021.

W niedzielę 15 sierpnia rywalizacja przeniesie się do Lasówki w gminie Bystrzyca Kłodzka, w odległości zaledwie 4 km od mety sobotniego biegu. Lasówka Challenge to zawody organizowane w ramach cyklu Vexa Skiroll Tour po raz pierwszy, ale przed laty na tej trasie odbywały się już kameralne zawody klasykiem. W tym sezonie zawodnicy będą rywalizować ze startu indywidualnego na dystansie 8 km. Trasa zawodów jest niezwykle zróżnicowana, pełna krótkich podbiegów i bezpiecznych zjazdów. Przeczytaj więcej o Lasówka Challenge 2021.

W chwili pisania tego tekstu do rywalizacji w każdym z obu biegów zapisanych było ponad 75 zawodników, liczba ta na pewno jeszcze wzrośnie. Zgłoszenia przez internet możliwe są do czwartku 12 sierpnia. Warto zgłosić się elektronicznie, gdyż premiowane jest to niższą opłatą startową, którą można wpłacić w gotówce w biurze zawodów. Kto się spóźni z internetową rejestracją, będzie mógł jeszcze zapisać się w biurze zawodów przed biegiem, ale musi się liczyć z wyższą opłatą.

W każdych zawodach należących do cyklu Vexa wyznaczani są zwycięzcy. Zawodnicy zdobywają też punkty do klasyfikacji generalnej cyklu - indywidualnej i zespołowej. By zostać sklasyfikowanym w cyklu wystarczy ukończyć trzy biegi (w tym finałowy), do końcowego rankingu zaliczone zostanie 5 najlepszych wyników z sezonu. Włącznie z nadchodzącymi Asfalt Uphill i Lasówka Challenge przed zawodnikami w tym sezonie jest jeszcze sześć biegów.

Organizatorami zawodów są portal nartorolki.pl i firma MT-Sport przy współpracy gospodarzy - w Asfalt Uphill to MOKiS Duszniki-Zdrój, w Lasówka Challenge to Sołectwo Lasówka.

Więcej

zaktualizowano wtorek, 10 sierpnia 2021 16:52
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.