Pętla Sowiogórska - nartorolkowy bieg na 30 km odbędzie się 29 lipca 2018

opublikowano: 18 kwietnia 2018 autor: Redakcja
Nowe zawody w kalendarzu polskich biegów nartorolkowych odbędą się na asfaltowych drogach rozciągniętych między Pieszycami a Dzierżoniowem na Dolnym Śląsku. Wyścig w płaskim terenie na 30 km zaliczany będzie do klasyfikacji cyklu Vexa Skiroll Tour 2018.

Pętla Sowiogórska to nazwa nowego biegu dystansowego. Odbędzie się on 29 lipca 2018 roku w Pieszycach u podnóży Gór Sowich, dzień po Uphillu Gór Sowich, który zaplanowany został na sobotę 28 lipca. Warto zaplanować ostatni weekend lipca na przyjazd pod Wielką Sowę, by wziąć udział w dwudniowych zmaganiach na nartorolkach.

Pętla Sowiogórska zostanie rozegrana na prawie płaskiej trasie o długości niecałych 10 km, rozciągniętej między Pieszycami i Dzierżoniowem. Większość trasy to asfaltowe drogi publiczne, które mają być zamknięte na czas rywalizacji. Zawodnicy też częściowo pokonają okrążenie korzystając z asfaltowej drogi rowerowej o szerokości 3 m. Na przeważającej długości trasy jakość asfaltu jest dobra i bardzo dobra.

Niedawno opublikowaliśmy ankietę z pytaniem o dystans, na jakim chcieliby rywalizować zawodnicy. Przeważająca liczba odpowiadających chciałaby wystartować na długich dystansach. Najwięcej głosów oddano na dystans 40 km, trochę mniejsza grupa wybrała 20 km. Organizatorzy postanowili pogodzić te oczekiwania i zorganizować bieg na 30 km. Dlaczego?

Zdaniem twórców Pętli Sowiogórskiej trzy okrążenia to tylko o jedno więcej, niż deklarowali głosujący na 20 km i jedno mniej niż chcieli przebiec oddający głosy na 40 km. Wzięto pod uwagę czas trwania wyścigu, co wiąże się z terminami zamknięcia dróg dla pojazdów. Wielu zawodników przyjedzie na wyścig z odległych miejsc Polski, będą spieszyć się do domów.

Pamiętajmy też, że zawody na dystansie 30 km i tak będą jednym z najdłuższych polskich biegów nartorolkowych. Większość uczestników dzień wcześniej wystartuje w Uphillu Gór Sowich, gdzie na odcinku 9 km pokonają 425 m przewyższenia. Udział w weekendowych zmaganiach o takiej trudności z pewnością da pełne zadowolenie niemal wszystkim zawodnikom.

Pętla Sowiogórska na 30 km będzie biegiem zaliczanym do cyklu Vexa Skiroll Tour 2018. Przewidziano też możliwość startu na dystansie 10 km, jednak bez punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. Jedno okrążenie Pętli Sowiogórskiej zostanie zorganizowane z myślą o entuzjastach nartorolek, dla których pełen dystans 30 km będzie za długi.

Mapę trasy Pętli Sowiogórskiej znajdziesz w zapowiedzi biegu na stronie cyklu.

zaktualizowano środa, 18 kwietnia 2018 19:02
Oceń artykuł
(3 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.