Przed nami dwa ostatnie biegi cyklu Vexa Skiroll Tour - 10 i 11 października

opublikowano: 07 października 2020 autor: Redakcja
W tym roku ostatnia tura cyklu Vexa Skiroll Tour odbędzie się w gminie Międzylesie na Dolnym Śląsku. Po wymagających biegach pod górę w trakcie sezonu teraz przychodzi kolej na zawody na krótszych trasach i z mniejszymi przewyższeniami - Kamyk Uphill w sobotę 10 października i Leśny Uphill w niedzielę 11 października.

Pandemia koronowirusa SARS-CoV-2 odcisnęła także piętno na zawodach nartorolkowych w naszym kraju. Było ich w tym roku zdecydowanie mniej, niektóre - jak Letni Bieg Jaćwingów - nie odbyły się wcale. Cykl Vexa Skiroll Tour rozpoczął się o miesiąc później niż zwykle, zorganizowano też mniej biegów wchodzących w skład serialu.

W ramach Vexa Skiroll Tour w 2020 roku zaplanowano pięć biegów. Trzy z nich - Uphill Gór Sowich, Uphill Zachodniego Podhala i Przehyba Uphill już za nami. W nadchodzący weekend 10-11 października w gminie Międzylesie na Dolnym Śląsku odbęda się ostatnie zawody tego cyklu.

W sobotę 10 września o 14:00 w Smreczynie koło Międzylesia odbędzie się Kamyk Uphill. Także ta impreza została dotknięta pandemią. To jedyny polski nartorolkowy bieg transgraniczny ze startem w Polsce i metą w Czechach. Ze względu na wprowadzone w ostatni poniedziałek u południowych sąsiadów obostrzenia trasa biegu musiała zostać skrócona o 650 m, meta została przesunięta na polsko-czeską granicę. Więcej o zmianach przeczytasz na stronie cyklu w komunikacie o skróceniu trasy Kamyk Uphill 2020.

W niedzielę 11 września o 10:30 z Niemojowa wystartują zawodnicy do biegu Leśny Uphill, będącego w tym roku finałem cyklu Vexa Skiroll Tour. To jeden z mniej wymagających polskich nartorolkowych biegów pod górę, ulubione zawody wielu stałych uczestników cyklu Vexa. Zawody doskonale nadają się na debiut w nartorolkowych startach. Jedynym utrudnieniem dla mniej wprawionych uczestników mogą być zjazdy, choć krótkie i kończące się wypłaszczeniem, zatem całkiem bezpieczne.

W obu biegach zawodnicy ścigają się w trzech konkurencjach: techniką klasyczną i dowolną na nartorolkach sportowych oraz techniką dowolną na rolkach i nartorolkach z pompowanymi kołami. Uczestnicy zobowiązani są startować na sprzęcie wyposażonym w koła z czarnej gumy. Obowiązkowe jest stosowanie kasków.

Zapisy internetowe do obu biegów przyjmowane są do czwartku 8 października. Będzie też możliwa osobista rejestracja w biurze zawodów najpóźniej na godzinę przed rozpoczęciem zawodów.

W niedzielę 11 października podczas finału rozstrzygną się także zmagania w klasyfikacjach generalnych cyklu, zarówno indywidualnych, jak też teamowych. Przypomnijmy, że obecnie liderami są: Jadwiga Grynkiewicz i Wojciech Smykowski w technice klasycznej, Anna Gałek i Bogusław Gracz dowolnie, Aneta Zych i Jan Łacek w pompowanych kołach. Wśród drużyn prowadzi na ten moment "team nabiegowkach.pl". W tym sezonie warunkiem sklasyfikowania zawodnika w generalce jest zaliczenie w jednej konkurencji przynajmniej trzech biegów cyklu, w tym finału - biegu Leśny Uphill, a końcowy wynik będzie sumą najlepszych czterech startów.

Więcej informacji

zaktualizowano środa, 07 października 2020 10:47
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.