Uruchomiono zapisy na zawody cyklu Vexa Skiroll Tour 2018

opublikowano: 16 maja 2018 autor: Redakcja

W 2017 roku w Vexa Skiroll Tour brali udział polscy entuzjaści nartorolek, w tym czołówka krajowa  i mocni zawodnicy z Czech

W 2017 roku w Vexa Skiroll Tour brali udział polscy entuzjaści nartorolek, w tym czołówka krajowa i mocni zawodnicy z Czech
Można już się zapisywać na wszystkie nartorolkowe zawody tegorocznego cyklu Vexa Skiroll Tour. Warto to zrobić z wyprzedzeniem, bo wysokość opłaty startowej zależy od terminu zgłoszenia. Jakie nowości czekają zawodników w tym sezonie?

W 2018 roku przez trzy letnie weekendy polscy entuzjaści nartorolek będą rywalizować aż w sześciu zawodach wchodzących w skład Vexa Skiroll Tour. Tak jak dotychczas będzie można zmierzyć się z rywalami w jednej z trzech konkurencji: techniką klasyczną, dowolną i na rolkach oraz nartorolkach wyposażonych w pompowane koła.

Zawody zostały podzielone na tury. Biegi będą odbywać się w soboty i niedziele w bliskiej okolicy. Dzięki temu zawodnicy z dalszych miejsc kraju, czy zagranicy, poświęcając czas i środki na jedną podróż, zyskają dwa starty. Wyjazdy można połączyć też z rodzinnymi wypadami. Bliscy mogą kibicować uczestnikom, by po zawodach wspólnie spędzić czas. Polecamy zwiedzanie regionu, bo wszystkie biegi odbywają się w ciekawych turystycznie lokalizacjach.

W 2018 roku zawodnicy po raz pierwszy spotkają się w ostatni weekend lipca w Pieszycach na Dolnym Śląsku, gdzie czeka ich start w Uphillu Gór Sowich na dystansie 9 km i Pętli Sowiogórskiej na 30 km. W ramach niedzielnego biegu będzie można zmierzyć się także na dystansie 10 km, ale bez punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. Krótszy bieg organizowany jest głównie z myślą o mniej zaawansowanych biegaczach.

Kolejna tura odbędzie się w gminie Międzylesie na Dolnym Śląsku. Tam w trzeci weekend września zawodnicy będą rywalizować w dwóch biegach pod górę: Kamyk Uphill na 4,5 km i Leśny Uphill na 7,5 km.

Ostatnie weekendowe zmagania zaplanowano na pierwszą sobotę i niedzielę października w Beskidzie Sądeckim. Tu znów dwukrotnie odbędą się zmagania pod górę: Łabowa Uphill na 7,5 km oraz Przehyba Uphill na najtrudniejszym asfaltowym podbiegu w Polsce, które to zawody będą też finałem cyklu.

W bieżącym sezonie do klasyfikacji generalnej będą zaliczane cztery najlepsze starty zawodnika. Warunkiem ujęcia w generalce jest ukończenie przynajmniej czterech biegów cyklu, w tym zawodów finałowych Przehyba Uphill. Także w tym sezonie prowadzona będzie klasyfikacja generalna teamów zgłoszonych do udziału w cyklu.

We wszystkich zawodach cyklu obowiązują limity odnośnie sprzętu. Zawodnicy konkurujący na nartorolkach sportowych muszą posiadać koła z czarnej gumy. W klasyku maksymalna dozwolona średnica kół to 80 mm. W nartorolkach łyżwowych to 100 mm. Startujący na pompowanych kołach zobowiązani są posiadać gumowe opony w kołach o średnicy do 200 mm. Przed każdymi zawodami prowadzona będzie kontrola techniczna sprzętu startujących.

Można już się zapisywać do wszystkich zawodów cyklu za pośrednictwem internetowego formularza. Tak jak przed rokiem, także w tym sezonie o wysokości opłaty startowej decyduje termin zgłoszenia. Warto zapisać się z wyprzedzeniem. Nawet jeśli zawodnik pokryje opłatę startową w gotówce w biurze zawodów jej wysokość zostanie ustalona na podstawie terminu rejestracji do zawodów. Przewidziano też zniżki dla startujących w obu biegach w ciągu jednego weekendu, jak też dużą ulgę dla wpłacających startowe za wszystkie zawody na raz.

Więcej informacji

zaktualizowano środa, 16 maja 2018 18:03
Oceń artykuł
(3 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.