W ostatni weekend lipca startuje Vexa Skiroll Tour i nartorolkowe Grand Prix Polski

opublikowano: 19 lipca 2021 autor: Redakcja
24 i 25 lipca w Górach Sowich na Dolnym Śląsku odbędzie się największa w Polsce otwarta impreza nartorolkowa. Zawodnicy zmierzą się w trzech biegach zaliczanych do Grand Prix Polski i cyklu Vexa Skiroll Tour.

Zawody organizowane w Górach Sowich w ramach Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach to kopia zmagań odbywających się zazwyczaj w każdej sesji Pucharu Świata FIS na nartorolkach, czy Mistrzostw Świata. W ostatni weekend lipca uczestnicy nartorolkowych biegów w Górach Sowich będą mogli samemu poczuć się jak zawodnicy ze światowej elity.

Trzy biegi odbywające się w Pieszycach i Dzierżoniowie zaliczane są też do cyklu Vexa Skiroll Tour, z tym że nie w każdej konkurencji. Szczegóły wyjaśniamy poniżej.

Na sobotę 24 lipca zaplanowano dwa biegi:

  • o 10:30 w Pieszycach - Uphill Gór Sowich na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m - bieg odbywa się techniką klasyczną i dowolną, ale tylko bieg techniką klasyczną jest zaliczany do Grand Prix Polski i Vexa Skiroll Tour;
  • o 18:00 w Dzierżoniowie - Knock-out Sprinty Dzierżoniów - parami na dystansie 200 m. Bieg odbywa się tylko techniką dowolną, co oznacza, że można ścigać się dowolnie - łyżwą i klasykiem;

W niedzielę 25 lipca o 10:00 w Pieszycach rozpocznie się start zawodów Pętla Sowiogórska na trasie płaskiej o łącznym dystansie 25 km. Można startować w konkurencjach techniką klasyczną i dowolną, ale tylko bieg techniką dowolną zaliczany jest do Grand Prix Polski i daje punkty do klasyfikacji generalnej cyklu Vexa Skiroll Tour.

Zapisy na zawody trwają przez internet do czwartku 22 lipca. Organizatorzy proszą o internetowe zgłoszenia, gdyż znając liczbę zarejestrowanych uczestników są w stanie lepiej przygotować się do zawodów. Kto nie jest w stanie zgłosić się przez internet, będzie mógł zrobić to osobiście w biurze zawodów, co jednak wiąże się z wyższą opłatą startową.

Pula nagród w Grand Prix Polski wynosi 7500 zł, w tym dla najwyżej sklasyfikowanych kobiet i mężczyzn za miejsca od 1. do 3. wypłacone będą nagrody finansowe - dla zwycięzców po 1000 zł. Także najszybsi w kategoriach wiekowych otrzymają upominki nartorolkowe. Kto nie ma szans na podium, może liczyć na nagrody z losowania, które będzie odbywać się po każdym biegu. W sumie będą trzy tombole, a wygrać można m.in. nartorolki kompozytowe Vexa, kije kompozytowe STC, buty do nartorolek Spine i masę akcesoriów nartorolkowych firmy Vexa. Łączna wartość losowanych produktów to ponad 2700 zł.

Więcej informacji

zaktualizowano poniedziałek, 19 lipca 2021 18:50
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.