Zmieni się przebieg trasy zawodów Pętla Sowiogórska 2018

opublikowano: 10 lipca 2018 autor: Redakcja
Organizatorzy cyklu biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour informują o zmianie przebiegu trasy Pętli Sowiogórskiej planowanej na 29 lipca 2018 roku. Długość pętli skróci się z 10 km do ponad 7 km. Rywalizujący na dystansie 30 km pokonają ją 4 razy, a na krótszym dystansie tylko jeden raz.

Powód zmiany przebiegu trasy jest niezależny od organizatorów. Pierwotnie planowaną pętlę przetnie obwodnica Dzierżoniowa. Jej budowa w tym miejscu miała się rozpocząć znacznie później. Jednak prace idą szybciej niż się spodziewano i robotnicy już zaczynają rozkopywać ulice na trasie planowanych zawodów.

Na szczęście błyskawicznie wyznaczono nową trasę. Przypomina ona teraz kształtem klucz lub gitarę. Składa się z jednej pętli o długości około 3,5 km oraz prostego odcinka przemierzanego przez zawodników wahadłowo. Łącznie w trakcie jednego przejazdu pokonywane jest 7,2 km.

Trasa w części przebiega po drogach planowanych uprzednio. Biuro zawodów będzie w tym samym miejscu, co w pierwszym projekcie. Jedynie miejsce startu przesunięto o 200 m. Trasa jest bardziej widowiskowa - kibice będą mogli lepiej śledzić rywalizację, a uczestnicy podziwiać panoramy Gór Sowich i Masywu Ślęży po obu stronach "gitary".

W związku z modyfikacją trasy zawodnicy rywalizujący w biegu na 30 km będą pokonywać nową pętlę 4 razy. Przycięty został też bieg towarzyszący na krótszym dystansie, który nie jest zaliczany do cyklu, a wprowadzony został z myślą o początkujących i wszystkich, którzy nie lubią długich tras na nartorolkach. Krótszy bieg na 7 km będzie odbywał się na jednej pętli. Odrobinę zmniejszono też odstęp - do trzech minut - pomiędzy startami zawodników biegnących techniką klasyczną i dowolną, by wszyscy zdążyli komfortowo wystartować, zanim na trasę powróci czołówka biegu.

Więcej o przebiegu nowej trasy możesz przeczytać i sprawdzić na mapie w komunikacie o zmianie trasy Pętli Sowiogórskiej na stronie cyklu Vexa Skiroll Tour.

zaktualizowano wtorek, 10 lipca 2018 16:05
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.