Kto wygrał w ostatnich dwóch biegach Vexa Skiroll Tour 2020 i generalce cyklu?

opublikowano: 12 października 2020 autor: Redakcja
W drugi weekend października w pobliżu Międzylesia na Dolnym Śląsku odbyły się dwa ostatnie biegi czwartego sezonu cyklu nartorolkowego Vexa Skiroll Tour. Zawody należy zaliczyć do udanych m.in. ze względu na dobrą pogodę jak na tę porę roku. Jak było i kto wygrał? Przeczytasz w tej relacji.

Prognozy niemal wszystkich portali pogodowych zapowiadały opady deszczu na drugi weekend października. Dodatkowo wprowadzone od soboty przeciwepidemiczne restrykcje na terenie całego kraju mogły zniechęcić zawodników do wychodzenia z domu i podróży. Na szczęście nartorolkowi biegacze są nieustraszeni i przybyli w weekend 10 i 11 października do gminy Międzylesie na Dolnym Śląsku, by rywalizować w dwóch ostatnich zawodach tego sezonu wchodzących w skład cyklu Vexa Skiroll Tour w 2020 roku.

Kto nie przyjechał może żałować. Prognozy na szczęście się nie sprawdziły, a w czasie rywalizacji zawodnikom przyświecało słońce. Aż trudno w to uwierzyć, zwłaszcza gdy obserwuje się relacje i zdjęcia z imprez sportowych w innych częściach kraju. Widocznie wyjątkowa atmosfera nartorolkowej rodziny - sportowców współzawodniczących w cyklu Vexa - przegnała chmury.

Sobotnie zawody Kamyk Uphill w tym roku odbywały się na zmodyfikowanej trasie, która w poprzednich latach przecinała polsko-czeską granicę. W tym sezonie musiała zostać skrócona o kilkaset metrów ze względu na ostre przepisy w Czechach uniemożliwiające organizację zawodów. Przez to dystans Kamyk Uphill 2020 wynosił 3,7 km, a przewyższenie 250 m.

Najszybszymi zawodnikami w Kamyk Uphill byli: Jadwiga Grynkiewicz (MT-Sport) i Paweł Klisz (XC-Sport Team) w konkurencji techniką klasyczną, Patrycja Szwed (TN Biegówki Wesoła / Decathlon Team) i Bogusław Gracz (Rollspeed Team) techniką dowolną oraz Anna Balcerak (TN Biegówki Wesoła) i Jan Łacek (team nabiegowkach.pl) na kołach pompowanych.

Zobacz:

W niedzielę w biegu Leśny Uphill, który był finałem tegorocznego cyklu Vexa Skiroll Tour, frekwencja przekroczyła tą z przed roku na tej trasie. Zawody należą do jednych z łatwiejszych i przyjemniejszych nie tylko w cyklu, ale też wśród wszystkich biegów w kraju. Wielu nartorolkarzy nie mogło sobie ich odpuścić. Dystans biegu to 7 km, a przewyższenie 225 m. Trasa wymaga od uczestników kompletnych umiejętności, gdyż trzeba umieć szybko pokonać odcinki płaskie, podbiegi, a nawet krótkie zjazdy.

Najszybszymi zawodnikami Leśnego Uphillu byli prawie ci sami sportowcy, co dzień wcześniej, jedyna zmiana nastąpiła wśród mężczyzn rywalizujących dowolnie na nartorolkach sportowych - bieg wygrał Jakub Mroziński. Wszyscy zwycięzcy to: techniką klasyczną - Jadwiga Grynkiewicz (MT-Sport) i Paweł Klisz (XC-Sport Team), techniką dowolną - Patrycja Szwed (TN Biegówki Wesoła / Decathlon Team) i Jakub Mroziński (Startski.pl Rollspeed Team) oraz na pompowanych kołach Anna Balcerak (TN Biegówki Wesoła) i Jan Łacek (team nabiegowkach.pl).

Zobacz:

Po ostatnich zawodach cyklu podsumowano klasyfikacje generalne indywidualne i teamowe. Na te wyniki zawodnicy pracowali cały rok. Do generalki indywidualnej zakwalifikowali się tylko sportowcy, którzy mieli zaliczone przynajmniej trzy starty w sezonie. Jeśli ktoś startował więcej razy, to do generalki zostały wzięte pod uwagę jego cztery najlepsze wyniki.

Najlepsi zawodnicy w sezonie 2020

Technika klasyczna

 1. Jadwiga Grynkiewicz - MT-Sport - 520 punktów
 2. Magdalena Andrzejewska - Centrum Treningowe Retro - 472 punkty
 3. Aneta Górska - TN Biegówki Wesoła / UKS Laski - 279 punktów
 1. Wojciech Smykowski - Centrum Treningowe Retro - 448 punktów
 2. Paweł Klisz - XC-Sport Team - 390 punktów
 3. Rafał Potrząsaj - Ski Team Podhale - 372 punkty

Technika dowolna

 1. Patrycja Szwed - TN Biegówki Wesoła / Decathlon Team - 504 punkty
 2. Anna Gałek - XC-Sport Team - 472 punkty
 3. Anna Bezulska - Skipol.pl Team - 381 punktów
 1. Bogusław Gracz - Rollspeed Team - 520 punktów
 2. Jakub Mroziński - Startski.pl Rollspeed Team - 472 punkty
 3. Andrzej Prud - Skipol.pl Team - 372 punkty

Pompowane koła

 1. Martyna Wiśniowska - team nabiegowkach.pl - 358 punktów
 1. Jan Łacek - team nabiegowkach.pl - 520 punktów
 2. Leszek Małyjurek - team nabiegowkach.pl - 456 punktów
 3. Sylwester Piechota - Łódzkie Morsy - 399 punktów

Zobacz pełne wyniki klasyfikacji generalnej Vexa Skiroll Tour 2020.

Cykl Vexy to jedyna forma rywalizacji na nartorolkach w kraju, w którym mogą zmierzyć się nartorolkowe i narciarskie drużyny. Po raz trzeci w czteroletniej historii imprezy to współzawodnictwo wygrał team nabiegowkach.pl. Na drugie miejsce zapracował Skipol.pl Team, na trzeciej pozycji został sklasyfikowany XC-Sport Team.

Zobacz pełne wyniki klasyfikacji teamów w Vexa Skiroll Tour 2020.

Czwarty sezon cyklu Vexa Skiroll Tour odbywał się w mocno okrojonej postaci. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w ramach cyklu zorganizowano 8 biegów + knock-out sprinty. W tym roku ze względu na panującą pandemię udało się przygotować tylko 5 biegów. - Dziękujemy serdecznie samorządom, które mimo trudnego czasu nie odmówiły i zgodziły się wspólnie z nami zorganizować nartorolkową rywalizację w tym sezonie, to gminy: Pieszyce, Czarny Dunajec, Kościelisko, Stary Sącz i Międzylesie. Zasługują na wdzięczność nartorolkowej braci. Dziękujemy też sponsorom - marce Vexa, sklepowi nartorolkowy.pl, ośrodkowi Czubajówka-Nartorolkówka i agencji tłumaczeń finQen z Wrocławia za wsparcie rzeczowe i finansowe. Wspólnie zorganizowaliśmy ten sezon - podsumowuje Michał Rolski - pomysłodawca cyklu Vexa Skiroll Tour.

Organizatorami cyklu są portal nartorolki.pl i firma MT-Sport. Współorganizatorami zawodów są samorządy, na terenie których odbywają się biegi.

W niedzielę podczas dekoracji klasyfikacji generalnych Burmistrz Międzylesia Tomasz Korczak podzielił się z uczestnikami zawodów spostrzeżeniem, że on wraz ze swoimi współpracownikami lubią współorganizować zawody na nartorolkach z cyklu Vexa, gdyż panuje na nich wyjątkowa, doskonała i przyjazna atmosfera, nie ma zawiści, tylko uśmiech. Sportowcy biegający na nartorolkach są rzeczywiście jedną, wielką i zgraną rodziną. I niech tak zostanie.

zaktualizowano poniedziałek, 12 października 2020 17:35
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.