30 sierpnia startuje Vexa Skiroll Tour. Można się już zapisywać na biegi.

opublikowano: 26 lipca 2020 autor: Redakcja
Największy polski cykl biegów na nartorolkach potrwa w tym roku od końca sierpnia do początku października. Zawodnicy zmierzą się w pięciu biegach na trasach prowadzących pod górę. Właśnie uruchomiono zapisy na wszystkie zawody cyklu.

Chyba nie będzie wiele przesady w stwierdzeniu, że cykl Vexa Skiroll Tour organizowany w Polsce od 2017 roku, rozruszał rywalizację na nartorolkach w naszym kraju. W tym roku w ramach czwartego już sezonu cyklu odbędzie się pięć biegów. Każde z zawodów to osobne wydarzenie, w ramach którego wyznaczani są zwycięzcy w kategoriach open i wiekowych - w tym roku dla mężczyzn zostały stworzone kategorie wiekowe co dziesięć lat życia. W ramach cyklu prowadzona jest też klasyfikacja generalna indywidualna i drużynowa. Ich zasady w bieżącym sezonie zostały lekko zmodyfikowane zgodnie z postulatami zawodników.

Kalendarz Vexa Skiroll Tour 2020 przedstawia się następująco:

Data Nazwa Miejsce Dystans / przewyższenie
30.08.2020 Uphill Gór Sowich Pieszyce w Górach Sowich 9 km / 425 m
19.09.2020 Gubałówka Uphill Ciche Górne k. Chochołowa w Tatrach 10 km / 380 m
20.09.2020 Przehyba Uphill Gaboń k. Starego Sącza w Beskidzie Sądeckim 6,7 km / 580 m
03.10.2020 Kamyk Uphill Smreczyna k. Międzylesia w Górach Bystrzyckich 4,5 km / 300 m
04.10.2020 Leśny Uphill - Finał Vexa Skiroll Tour Niemojów k. Międzylesia w Górach Bystrzyckich 7,5 km / 225 m

Tradycyjnie już sportowcy zmierzą się w trzech konkurencjach: na nartorolkach sportowych techniką klasyczną i dowolną oraz na rolkach i nartorolkach terenowych dowolną techniką. Regulamin wymaga ścigania się na nartorolkach z kołami gumowymi, których prędkość nie jest ograniczona żadnymi wytycznymi.

Zapisy do wszystkich biegów są już otwarte. Jak zwykle w zawodach wchodzących w skład cyklu Vexa opłaty startowe zależą od terminu zgłoszenia. Wpłaty można dokonać przelewem lub gotówką w biurze zawodów przed samym biegiem, a wysokość startowego zależy od daty zapisania się na zawody. By skorzystać ze zniżek należy dokonać rejestracji przez internet. Na tej stronie prowadzone są zapisy do Vexa Skiroll Tour.

Więcej informacji

zaktualizowano niedziela, 26 lipca 2020 14:11
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.