Ciekawy nartorolkowy wyścig w Peřimovie (CZ) - 1 czerwca 2024 roku

opublikowano: 20 maja 2024 autor: Redakcja
Krucho w Polsce z zawodami dla amatorów nartorolek. Od czasu, gdy nie odbywają się zmagania w ramach cyklu Vexa Skiroll Tour, liczba możliwości rywalizowania na małych kółkach w kraju wciąż spada. Warto rozejrzeć się za ciekawymi imprezami u sąsiadów.

W sobotę 1 czerwca po południowej stronie Karkonoszy odbędzie się wyścig na asfalcie z ciekawą formułą. Bieg dla dorosłych zaplanowano na dystansie 15 km na trasie o lekko pofałdowanym profilu. Można rywalizować techniką klasyczną lub dowolną - co jest rzadkością w Czechach - tam upodobano sobie głównie ściganie klasykiem. Zawodnicy w zależności od wieku startują o innych godzinach. Jako ostatni na trasę wyrszą 30-latkowie, którzy wg organizatora są najsilniejszą grupą wiekową. Młodsi (najmłodsi w wieku 15 lat) i starsi (najstarsi w wieku 77 lat) startują wcześniej. Im większa liczba lat dzieli ich od "faworytów", tym czas startu jest wcześnieszy. Godzina rozpoczęcia biegu różni się też w zależności od płci i konkurencji (klasyk, łyżwa). Kolejność na wynikach to kolejność przekraczania linii mety.

Organizatorzy zapraszają zarówno zawodników wyczynowych, jak też amatorów. Mile widziani są Polacy.

Bieg odbędzie się w Peřimovie niedaleko Jilemnic po czeskiej stronie Karkonoszy. Opłata startowa dla dorosłych wynosi 200 koron. Wymagana jest rejestracja internetowa pod linkiem https://casomira.ifire.cz/race. Obowiązkowo należy mieć kask i okluary ochronne. Rywalizacja odbywa się na kołach gumowych.

Poniżej załączamy krótką prezentację biegu w formacie PDF oraz tabelę godzin startu w zależności od wieku, płci i techniki biegu.

zaktualizowano poniedziałek, 20 maja 2024 16:16
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.