Księgowy z Gliwic pokona na rolkach terenowych ponad 600 km jadąc do Gdańska

Karol Simon, 23 letni księgowy zamierza przejechać na swoich skajkach nawet 700 km jadąc z Gliwic do Gdańska. W trasę zamierza wyruszyć 29 lipca 2023 roku. Kibicujemy Karolowi w jego wyczynie. A może ktoś dołączy, by wspólnie pokonać część trasy?
poniedziałek, 17 lipca 2023 w Z życia

Zapraszamy do grupy dyskusyjnej na facebooku utworzonej przez nasz portal

Zapalonych nartorolkarzy i tych, którzy dopiero chcą zacząć przygodę z małymi kółkami zapraszamy do grupy dyskusyjnej. Dołącz do nas, może podzielisz się swoim doświadczeniem z innymi, pochwalisz sprzętem, doradzisz trasę w swojej okolicy albo sam zapytasz innych o wszystko, co wiąże się z naszą ulubioną aktywnością.
poniedziałek, 12 lipca 2021 w Aktualności

Praca przy nartorolkach we Wrocławiu w sklepie nartorolkowy.pl

Firma XC4U - właściciel sklepów nartorolkowy.pl i biegowkowy.pl - zatrudni osobę do pracy w sklepie we Wrocławiu przy sprzedaży internetowej i stacjonarnej, na kilka godzin dziennie.
poniedziałek, 07 czerwca 2021 w Stylem dowolnym

Zmiany w prawie drogowym dotyczące nartorolkarzy weszły w życie 20 maja 2021

Od 20 maja 2021 roku osoby poruszające się na nartorolkach i rolkach są według prawa traktowane jak uczestnicy ruchu drogowego korzystający z urządzeń wspomagających ruch. Przypominamy co to oznacza w praktyce.
czwartek, 20 maja 2021 w Z życia

Projekt zmian w Kodeksie Drogowym uderza w nartorolkarzy!

W projekcie zmian ustawy Prawo o ruchu drogowym, jaki trafił ostatnio do Sejmu, zakłada się możliwość poruszania na nartorolkach po ścieżkach rowerowych, co nie było dotąd dozwolone. Ale to koniec dobrych zmian. Jeśli przepisy wejdą w życie, na nartorolkach będzie można poruszać się tylko na chodnikach, drogach dla rowerów i strefach zamieszkania.
czwartek, 04 lutego 2021 w Z życia

Dobrego nartorolkowego dwudziestego pierwszego!

Życzymy czytelnikom naszego portalu i wszystkim entuzjastom nartorolek udanego roku 2021.
czwartek, 31 grudnia 2020 w Aktualności

Nowe zakazy przemieszczania się. Można jednak jeździć na nartorolkach.

Od 25 marca 2020 roku obowiązują nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Jak czytamy na stronach rządowych, samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz traktowane ma być jako realizacja niezbędnych codziennych potrzeb. Czyli można jeździć na nartorolkach!
środa, 25 marca 2020 w Z życia

I ty możesz być pierwszy na nartorolkach. Wyjaśniamy jak.

Lubisz ścigać się na nartorolkach? A może chcesz sprawdzić swoje umiejętności, ale boisz się konfrontacji z innymi? Nie masz jeszcze pewności co do swoich możliwości? To nic. I tak możesz być pierwszy, a za dekadę, może dwie, będą cię wymieniać wśród zawodników ważnych dla historii polskich nartorolek. Jak to możliwe?
środa, 17 lipca 2019 w Stylem dowolnym

Polacy jeżdżą na nartorolkach więcej niż inne nacje

Nie mamy obecnie sukcesów w rywalizacji nartorolkowej na arenie międzynarodowej, nikt w kraju nad Wisłą nie uprawia wyczynowo biegów na nartorolkach, rywalizacja taka jest wciąż lekceważona przez polskich biegaczy narciarskich. Jest jednak konkurencja, w której Polacy - miłośnicy małych kółek, w dodatku amatorzy, zdominowali czołówkę światową.
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 w Z życia

W 2003 roku w Polsce odbył się Puchar Świata FIS na nartorolkach

Już mało kto pamięta, że w 2003 roku w Jeleniej Górze odbyła się sesja Pucharu Świata FIS na nartorolkach. Zawodnicy ścigali się techniką dowolną w sprintach na 200 m i w biegu pod górę na dystansie niecałych 6 km, w którym Polak zajął 3. miejsce. Dlaczego był to pierwszy i ostatni raz, gdy nartorolkowa impreza tej rangi gościła w Polsce?
niedziela, 30 września 2018 w Z życia
Strona 1 z 5

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.