Kalendarz (nieoficjalny) Vexa Skiroll Tour 2020

Organizatorzy nartorolkowego cyklu Vexa Skiroll Tour podali kalendarz tegorocznych zawodów zrzeszonych w cyklu. Tegoroczne zmagania rozpoczną się o miesiąc później, czyli w ostatni weekend sierpnia i będą trwały przez trzy weekendy. Zawodnicy wystartują w dwóch nowych miejscach. Jakie daty wpisać do kalendarza?
środa, 24 czerwca 2020 w Aktualności

Festiwal nartorolkowy Blink w 2020 roku się odbędzie, ale inaczej i bez kibiców

Odbywający się każdego lata w Norwegii festiwal Blink to najlepiej zorganizowana i najbardziej prestiżowa impreza nartorolkowa dla biegaczy narciarskich i biathlonistów. W tym roku ze względu na panującą pandemię organizatorzy zmuszeni byl wprowadzić szereg zmian. Zawody odbędą się, ale bez kibiców i zawodników zza granicy.
niedziela, 31 maja 2020 w Aktualności

Skikome na Morenu zamiast na Kaszebe w 2020 roku

W pierwszy weekend czerwca tego roku miała się odbyć kolejna edycja kultowego rajdu na rolkach i nartorolkach terenowych po drogach i bezdrożach Kaszub. Niestety panująca pandemia zmusiła organizatorów do jego odwołania. W zamian ta sama ekipa zorganizuje rajd we wrześniu na wzgórzach morenowych Trójmiasta.
sobota, 23 maja 2020 w Aktualności

Vexa Skiroll Tour ma się odbyć, ale najpewniej w innej formule

Od organizatorów cyklu Vexa Skiroll Tour płyną zapewnienia, że robią wszystko, by także w tym roku można było rywalizować w nartorolkowych biegach cyklu. Najprawdopodobniej jednak całość zostanie zorganizowana inaczej, niż w poprzednich latach. Powodem jest oczywiście panująca epidemia i zapowiadane ograniczenia prawne. Jak może wyglądać cykl Vexa w 2020 roku?
wtorek, 12 maja 2020 w Aktualności

Skikome na Kaszebe 2020 jednak się nie odbędzie

Ta wiadomość pewnie nie będzie dla nikogo zaskoczeniem. Organizatorzy najstarszego i najbardziej znanego polskiego rajdu Skikome na Kaszebe zrezygnowali z jego organizacji w 2020 roku z powodu sytuacji epidemiologicznej.
wtorek, 05 maja 2020 w Aktualności

Czy w 2020 roku jest szansa na rywalizację na nartorolkach?

Epidemia koronawirusa COVID-19 szczególnie dotknęła branżę sportową. Nie dość, że obecnie żadne zawody nie mogą się odbywać, to znacznie trudniej też trenować. Do lata, czyli sezonu startowego na nartorolkach, pozostało jeszcze trochę czasu. Jakie w związku z tym są szanse, by pościgać się w tym roku na nartorolkach?
czwartek, 16 kwietnia 2020 w Aktualności

Bezpieczniej na nartorolkach dzięki sensorowi Tocsen

Niemiecka firma Tocsen oferuje w sprzedaży niewielkie, elektroniczne urządzenie, które w razie wypadku podczas uprawiania sportu zaalarmuje najbliższych i innych użytkowników w pobliżu. Gadżet wielkości nakrętki od butelki montowany jest na kasku, a do jego działania niezbędna jest pracująca aplikacja na smartfonie.
poniedziałek, 30 marca 2020 w Aktualności

ActiveLook - okulary terminatora - przydatne zwłaszcza na nartorolkach

Wiele osób podczas uprawiania sportu korzysta z urządzeń monitorujących parametry jazdy, czy wysiłku. Niestety podczas jazdy na nartorolkach i ciągłej pracy kijami trudno zerkać na sportowy zegarek, czy smartfon. Sportowe okulary z wyświetlaczem ActiveLook pozwalają na bieżąco śledzić wszelkie przydatne dla nas wartości.
wtorek, 24 marca 2020 w Aktualności

Czy jeździć na nartorolkach, gdy wszyscy mówią, by zostać w domu?

Co może przynieść nam więcej szkód, gdy na zewnątrz szaleje wirus COVID-19? Porzucenie ruchu fizycznego i niewychylanie nosa z domu, czy indywidualne uprawianie aktywności fizycznej, w tym jazdy na nartorolkach? Nie znam jednej odpowiedzi, ale mam masę argumentów, by nie rezygnować z nartorolek w czasach epidemii.
poniedziałek, 23 marca 2020 w Aktualności

Skikome na Kaszebe 2020: komunikat związany z pandemią

Niedawno opublikowaliśmy informację o planowanej dacie tegorocznego rajdu Skikome na Kaszebe. Wszyscy zadajemy sobie pytanie, czy ma on szansę się odbyć w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Jak się okazuje, jego organizacja stanęła pod znakiem zapytania, a powód jest czysto "techniczny", choć ściśle związany z obecnością wirusa w Polsce.
niedziela, 22 marca 2020 w Aktualności
Strona 1 z 22

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.